Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home RFF Wrocław/Dolny Śląsk

Kontakt: RFF Wrocław / Dolny Śląsk

RFF Dolny ŚląskRFF Dolny ŚląskDolnośląski Konkurs Filmowy
Instytucja Kultury Województwa Dolnośląskiego "Odra-Film"
Dolnośląskie Centrum Filmowe ul. Piłsudskiego 64a, 50-020 Wrocław
tel. (71) 793 70 91, fax: (71) 794 00 88
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
strona RFF: www.odrafilm.pl | strona Komisji Filmowej: www.wroclawfilmcommission.pl
osoba kontaktowa: Rafał Bubnicki

Dolnośląski Konkurs Filmowy

RFF Wrocław/Dolny Śląsk - najważniejsze informacje

Dolnośląski Konkurs Filmowy to regionalny fundusz filmowy utworzony w 2008 roku, który prowadzony jest przez Instytucję Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego Odra-Film oraz współfinansowany przez władze Dolnego Śląska i miasta Wrocławia.

Celem działania Dolnośląskiego Konkursu Filmowego jest wspieranie projektów filmowych (fabularnych, dokumentalnych i animowanych) realizowanych na Dolnym Śląsku i we Wrocławiu, które mogą przyczynić się do kulturalnej, turystycznej i gospodarczej promocji regionu oraz budowania jego pozytywnego wizerunku poprzez tematykę, udział twórców i realizację filmu w regionie.

Wniosek do konkursu może złożyć podmiot prowadzący działalność gospodarczą w zakresie produkcji filmowej od co najmniej roku przed datą ogłoszenia konkursu, który jest producentem filmu (zgodnie z art. 5 pkt 6 ustawy z 30 czerwca 2005 o kinematografii). W przypadku koprodukcji międzynarodowej wniosek może złożyć wyłącznie polski koproducent filmu. Wnioski w całości są składane w języku polskim. W języku polskim prowadzona jest też cała dokumentacja dotycząca realizacji umowy koprodukcyjnej.

W wyniku rozstrzygniętego konkursu Odra-Film staje się koproducentem wyłonionych projektów z zachowaniem następujących warunków:

a)    zaangażowanie Odry-Film nie może przekroczyć 50% planowanych kosztów produkcji filmu;

b)    producent jest zobowiązany wnieść wkład własny w wysokości minimum 5% planowanych kosztów produkcji filmu. Wkład ten może mieć charakter finansowy lub finansowo-rzeczowy. W przypadku wkładu finansowo-rzeczowego udział wkładu o charakterze rzeczowym nie może być wyższy niż 95% wartości całego wkładu własnego producenta. W przypadku koprodukcji międzynarodowych wymóg ten odnosi się do finansowania strony polskiej;

c)    na terenie województwa dolnośląskiego zostanie wydatkowana następująca część budżetu filmu:

  • przy wkładzie koprodukcyjnym Odry-Film do 70 000 zł – kwota wydatkowana przez producenta w województwie dolnośląskim powinna wynosić co najmniej 100% wkładu koprodukcyjnego,
  • przy wkładzie koprodukcyjnym Odry-Film od 70 001 do 150 000 zł – kwota wydatkowana przez producenta w województwie dolnośląskim powinna wynosić co najmniej 120% wkładu koprodukcyjnego,
  • przy wkładzie koprodukcyjnym Odry-Film powyżej 150 000 zł – kwota wydatkowana przez producenta w województwie dolnośląskim powinna wynosić co najmniej 150% wkładu koprodukcyjnego.

10. Dolnośląski Konkurs Filmowy - wyniki 2016

Komisja Konkursowa 10. Dolnośląskiego Konkursu Filmowego, która zebrała się 10 maja 2016 r. w składzie: Rafał Bubnicki (Odra-Film, przewodniczący komisji), Agnieszka Dziedzic (Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego), Dominik Kłosowski (Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego), Jerzy Pietraszek (Urząd Miejski, Wrocław), rozstrzygnęła X edycję Dolnośląskiego Konkursu Filmowego. Komisja dysponowała kwotą  1 300 000 zł, na którą złożyły się pieniądze z budżetów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego (500 000 zł) i Urzędu Miejskiego Wrocławia (800 000 zł).

Czytaj więcej: 10. Dolnośląski Konkurs Filmowy - wyniki 2016

10. Dolnośląski Konkurs Filmowy - nabór 2016

Odra-Film, Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, ogłasza 10. Dolnośląski konkurs na wspieranie produkcji filmowej (10. Dolnośląski Konkurs Filmowy), którego celem jest wspieranie projektów filmowych realizowanych na Dolnym Śląsku. Podstawowym kryterium udziału projektów filmowych w konkursie jest powiązanie produkcji filmowej z województwem dolnośląskim poprzez miejsce realizacji filmu i jego tematykę, udział w jego realizacji twórców i podmiotów z terenu województwa dolnośląskiego oraz wysokość środków finansowych wydatkowanych w województwie dolnośląskim. Odra-Film będzie uczestniczyła w projektach wyłonionych w wyniku konkursu jako koproducent z wkładem finansowym.

Czytaj więcej: 10. Dolnośląski Konkurs Filmowy - nabór 2016

9. Dolnośląski Konkurs Filmowy - wyniki 2015

Komisja Konkursowa, która zebrała się 7 lipca 2015 r. w składzie: Rafał Bubnicki (Odra Film, przewodniczący komisji), Tadeusz Samborski (Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego), Zbigniew Morawski (Urząd Miejski, Wrocław) i Jerzy Pietraszek (Urząd Miejski, Wrocław), rozstrzygnęła IX edycję Dolnośląskiego Konkursu Filmowego. Komisja dysponowała kwotą 1 300 000 zł, na którą złożyły się pieniądze z budżetów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego (500 000 zł) i Urzędu Miejskiego Wrocławia (800 000 zł).

Czytaj więcej: 9. Dolnośląski Konkurs Filmowy - wyniki 2015

9. Dolnośląski Konkurs Filmowy - przedłużono termin składania wniosków

Odra-Film, Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, informuje, że do 30 kwietnia 2015 (do godz. 15.00) został przedłużony termin składania wniosków na IX Dolnośląski Konkurs Filmowy.

UWAGA: Decyduje data i godzina wpływu wniosku do sekretariatu Odry-Film przy ulicy Piłsudskiego 64a (Dolnośląskie Centrum Filmowe, III piętro) we Wrocławiu.

Czytaj więcej: 9. Dolnośląski Konkurs Filmowy - przedłużono termin składania wniosków

Więcej artykułów…

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!