Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home RFF Śląsk 10. Śląski Fundusz Filmowy - nabór 2017

Kontakt: RFF Śląsk

RFF ŚląskRFF ŚląskŚląski Fundusz Filmowy
Instytucja Filmowa "Silesia-Film", ul. Górnicza 5, 40-008 Katowice
tel. (32) 206 88 61/63 wew. 103, fax: (32) 259 83 88
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
strona RFF: www.silesiafilm.com.pl | strona Komisji Filmowej: www.silesiafilm.com
dyrektor Mariusz Wróbel | osoba kontaktowa: Monika Domin-Podgórska

Śląski Fundusz Filmowy

10. Śląski Fundusz Filmowy - nabór 2017

Województwo śląskie znów trafi na kinowe ekrany dzięki Śląskiemu Funduszowi Filmowemu. Właśnie rozpoczął się nabór wniosków do tegorocznego konkursu. Po raz dziesiąty województwo śląskie wesprze produkcje filmowe realizowane w regionie, bądź związane z nim tematycznie. Nabór wniosków o dofinansowanie z ŚFF wystartował wraz z początkiem miesiąca i potrwa do 20 lutego 2017 r.

Śląski Fundusz Filmowy to jeden z najstarszych funduszy filmowych w kraju. Tegoroczna edycja konkursu będzie już dziesiątą z kolei. W poprzednich latach dzięki ŚFF województwo śląskie dofinansowało szereg filmów, w tym m.in. „Szczęście świata” w reż. Michała Rosy, „Jestem Mordercą” w reż. Macieja Pieprzycy, „Dolina Bogów” w  reż. Lecha Majewskiego, „Demon” w reż. Marcina Wrony, „Kongres” w reż. Ari Folmana, „Chce się żyć” w reż. Macieja Pieprzycy czy „Jesteś Bogiem” w reż. Leszka Dawida.

W tym roku budżet Śląskiego Funduszu Filmowego wynosi 536 778,84 zł brutto. O środki finansowe mogą ubiegać się wszystkie podmioty prowadzące działalność gospodarczą w zakresie produkcji filmowej, które zamierzają zrealizować produkcję powiązaną z województwem śląskim poprzez miejsce realizacji albo temat. Wyniki poznamy w maju 2017 roku.

Od dwóch lat w regulaminie ŚFF znajduje się zapis umożliwiający producentom, których projekty otrzymały wsparcie ŚFF mniejsze od wnioskowanego, staranie się o tzw. „zwyżkę”, będącą różnicą w kwotach wnioskowanej i otrzymanej. To ułatwienie ma na celu zamknięcie i sfinalizowanie produkcji filmowych będących w zaawansowanym stanie realizacji. ŚFF dysponuje również promesą, czyli przyrzeczeniem partycypowania w kosztach filmu do wysokości zaproponowanego wkładu koprodukcyjnego, jeśli wskazany do dofinansowania producent nie będzie w stanie podpisać umowy w określonym przez regulamin ŚFF terminie. Co ważne, wymagany jest 5% finansowy wkład własny producenta aplikującego po środki ŚFF.

Do poprzedniej, dziewiątej edycji konkursu zgłoszono 24 projekty. Pięciu producentów zostało zaproszonych do negocjacji umów koprodukcyjnych, a trzy filmy trafiły na listę rezerwową. Ostatecznie umowy zostały zawarte z czterema podmiotami: RE Studio ("Jestem Mordercą"), Opus Film ("Ja teraz kłamię"), ATM Grupa ("Gruba") oraz Kijora ("Opera o Polsce").

Obowiązkowe załączniki do wniosku aplikacyjnego w konkursie na rok 2017 to m.in. scenariusz i umowa potwierdzająca nabycie praw do scenariusza. Formularz wniosku, regulamin funduszu oraz istotne warunki umowy koprodukcyjnej umieszczone są na stronach www.silesiafilmcommission.pl oraz www.silesiafilm.com [Śląski Fundusz Filmowy - Konkurs 2017].

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!