Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home RFF Śląsk 9. Śląski Fundusz Filmowy - nabór 2016

Kontakt: RFF Śląsk

RFF ŚląskRFF ŚląskŚląski Fundusz Filmowy
Instytucja Filmowa "Silesia-Film", ul. Górnicza 5, 40-008 Katowice
tel. (32) 206 88 61/63 wew. 103, fax: (32) 259 83 88
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
strona RFF: www.silesiafilm.com.pl | strona Komisji Filmowej: www.silesiafilm.com
dyrektor Mariusz Wróbel | osoba kontaktowa: Monika Domin-Podgórska

Śląski Fundusz Filmowy

9. Śląski Fundusz Filmowy - nabór 2016

Temat albo miejsce związane z województwem śląskim mogą być kluczem do uzyskania dofinansowania ze Śląskiego Funduszu Filmowego w roku 2016. Dziewiąty raz rozpoczął się nabór wniosków dla producentów filmów związanych tematycznie bądź realizowanych na terenie województwa śląskiego. Wnioski o dofinansowanie produkcji z tradycyjnej drogi konkursowej ŚFF należy składać do 18 stycznia 2016 roku, do godziny 13.00 w sekretariacie Instytucji Filmowej SILESIA FILM w Katowicach.

Tradycyjna droga Śląskiego Funduszu Filmowego ogłaszana jest raz do roku, od 2008 r. począwszy, ponieważ ŚFF jest jednym z najstarszych funduszy filmowych w Polsce. Droga konkursowa wiąże się z oceną ekspercką, a lista wskazanych do dofinansowania tytułów na rok 2016 zostanie ogłoszona w pierwszym kwartale przyszłego roku. Podobnie jak w roku 2015, startować w konkursie mogą także ci z producentów, którzy w latach poprzednich otrzymali z ŚFF dofinansowanie mniejsze od wnioskowanego – mogą oni ubiegać się o tzw. „zwyżkę”, będącą różnicą w kwotach wnioskowanej i otrzymanej. To ułatwienie ma na celu zamknięcie i sfinalizowanie produkcji filmowych będących w zaawansowanym stanie realizacji, które mają kłopot z zamknięciem budżetu – i jak pokazuje ubiegłoroczny przykład „Klubu Włóczykijów” jest narzędziem niezwykle pomocnym dla producentów. ŚFF dysponuje również promesą, czyli przyrzeczeniem partycypowania w kosztach filmu do wysokości zaproponowanego wkładu koprodukcyjnego, jeśli wskazany do dofinansowania producent nie będzie w stanie podpisać umowy w określonym przez regulamin ŚFF terminie. Co ważne, wymagany jest 5% finansowy wkład własny producenta aplikującego po środki ŚFF.

Wysokość budżetu, jaki rozdysponowany zostanie przez Śląski Fundusz Filmowy w roku 2016 w tradycyjnej drodze aplikacji konkursowej, zostanie określona pod koniec stycznia, po podliczeniu wpływów uzyskanych w 2015 roku ze zrealizowanych przez Instytucję Filmową SILESIA FILM dotychczasowych koprodukcji. W 2015 roku w wyniku drogi tradycyjnej ŚFF do negocjacji umów koprodukcyjnych zaproszonych zostało 5 producentów. Wszyscy z nich podpisali umowy („Wspomnienie lata”, reż. Adam Guziński, „Gwiazdy” reż. Jan Kidawa-Błoński, „Andrew Warhola, Moja Fabryka” reż. Bogdan Dziworski, „Ucho wewnętrzne” reż. Magdalena Gubała i Szymon Uliasz, oraz zwyżka dla „Klubu Włóczykijów” reż. Tomasz Szafrański). Rozdysponowano tym samym kwotę 641 511,12 zł. Do produkcji funduszowych z lat ubiegłych należą m.in. „Szczęście świata” w reż. Michała Rosy, „Dolina Bogów” w  reż. Lecha Majewskiego, „Demon” w reż. Marcina Wrony, „Kongres” w reż. Ari Folmana, „Chce się żyć” w reż. Macieja Pieprzycy czy „Jesteś Bogiem” Leszka Dawida.

Obok drogi tradycyjnej realizowanej w trybie konkursowym – ŚFF posiada także ścieżkę crowdfundingową, do której wnioski przyjmowane są w trybie ciągłym. Obowiązkowe załączniki do wniosku aplikacyjnego w konkursie na rok 2016 to m.in. scenariusz i umowa potwierdzająca nabycie praw do scenariusza. Formularz wniosku, regulamin funduszu oraz istotne warunki umowy koprodukcyjnej umieszczone są na stronach www.silesiafilm.com > Śląski Fundusz Filmowy > Konkurs 2016.

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!