Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home RFF Śląsk

Kontakt: RFF Śląsk

RFF ŚląskRFF ŚląskŚląski Fundusz Filmowy
Instytucja Filmowa "Silesia-Film", ul. Górnicza 5, 40-008 Katowice
tel. (32) 206 88 61/63 wew. 103, fax: (32) 259 83 88
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
strona RFF: www.silesiafilm.com.pl | strona Komisji Filmowej: www.silesiafilm.com
dyrektor Mariusz Wróbel | osoba kontaktowa: Monika Domin-Podgórska

Śląski Fundusz Filmowy

RFF Śląsk - najważniejsze informacje

Śląski Fundusz Filmowy działa w strukturach Instytucji Filmowej „Silesia-Film”, która jest wojewódzką instytucją kultury i jest jedną z dwóch nadal działających instytucji filmowych – instytucji kultury w Polsce, powołanych w celu upowszechniania i popularyzowania artystycznej produkcji filmowej. Silesia-Film organizuje „Konkurs na wspieranie produkcji filmowej” – odpowiednik Regionalnego Funduszu Filmowego od 2008 roku.

Podstawowym kryterium zgłoszenia produkcji filmowej do konkursu jest jej powiązanie z Województwem Śląskim tematycznie, poprzez twórców lub miejsce realizacji. Treść wniosków jest zbliżona do wniosków jakie składają producenci do PISF. Instytucja ocenia wnioski pod względem formalnym, a eksperci treść merytoryczną i stronę finansową. Ostateczne rozstrzygnięcie konkursu i ustalenie wkładu finansowego Instytucji jako koproducenta należy do Komisji Konkursowej składającej się z czterech członków Rady Programowej Instytucji, w tym przedstawiciela Sejmiku  Województwa Śląskiego oraz Dyrektora Instytucji.

W przypadku filmów fabularnych oceny dokonuje 3 ekspertów, natomiast pozostałe projekty (filmy dokumentalne i animowane) są weryfikowane przez dwóch ekspertów. Wśród ekspertów oceniających projekty byli m.in.: Andrzej Fidyk, Maciej Dejczer czy Michał Rosa. Po ocenie formalnej i merytorycznej wnioski trafiają do Komisji Konkursowej, która podejmuje decyzje o przyznaniu dofinansowania ze środków Śląskiego Funduszu Filmowego.
 
Wsparcie Funduszu polega na udziale Instytucji Filmowej „Silesia Film”, jako koproducenta z wkładem finansowym.

Czytaj więcej: RFF Śląsk - najważniejsze informacje

10. Śląski Fundusz Filmowy - nabór 2017

Województwo śląskie znów trafi na kinowe ekrany dzięki Śląskiemu Funduszowi Filmowemu. Właśnie rozpoczął się nabór wniosków do tegorocznego konkursu. Po raz dziesiąty województwo śląskie wesprze produkcje filmowe realizowane w regionie, bądź związane z nim tematycznie. Nabór wniosków o dofinansowanie z ŚFF wystartował wraz z początkiem miesiąca i potrwa do 20 lutego 2017 r.

Czytaj więcej: 10. Śląski Fundusz Filmowy - nabór 2017

9. Śląski Fundusz Filmowy - nabór 2016

Temat albo miejsce związane z województwem śląskim mogą być kluczem do uzyskania dofinansowania ze Śląskiego Funduszu Filmowego w roku 2016. Dziewiąty raz rozpoczął się nabór wniosków dla producentów filmów związanych tematycznie bądź realizowanych na terenie województwa śląskiego. Wnioski o dofinansowanie produkcji z tradycyjnej drogi konkursowej ŚFF należy składać do 18 stycznia 2016 roku, do godziny 13.00 w sekretariacie Instytucji Filmowej SILESIA FILM w Katowicach.

Czytaj więcej: 9. Śląski Fundusz Filmowy - nabór 2016

6. Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych RegioFun - wydarzenia branżowe

20 października 2015 r. o godz. 19.00 w katowickim kinie Kosmos rozpocznie się 6. Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych RegioFun. Na gali otwarcia festiwalu zostanie wyświetlony film "Letnie przesilenie" wyprodukowany przez Prasę i Film, a Piotr Dzięcioł z Opus Film zostanie uhonorowany nagrodą Border Gate przyznawaną wybitnym osobowościom z branży producenckiej. Na tegorocznym RegioFunie zaplanowano wiele wydarzeń skierowanych do filmowców, m.in. warsztat Młody Producent.

Czytaj więcej: 6. Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych RegioFun - wydarzenia branżowe

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!