Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home RFF Mazowsze

Kontakt: RFF Mazowsze

MazowszeMazowszeMazowiecki Fundusz Filmowy
Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12, 00-139 Warszawa
tel. (22) 586 42 58, fax: (22) 624 70 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
strona RFF: www.mff.mazovia.pl | strona Komisji Filmowej: www.mwfc.pl
dyrektor RFF: Aleksandra Kielan | osoby kontaktowe: Anna Spisz, Michał Kosmala

Mazowiecki Fundusz Filmowy

RFF Mazowsze - najważniejsze informacje

Mazowiecki Fundusz Filmowy działa w strukturach Mazowieckiego Instytutu Kultury (d. Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki), a został powołany w 2010 roku przez samorząd Województwa Mazowieckiego. Fundusz wspiera produkcję filmową (fabularną, dokumentalną, animowaną) realizowaną na terenie Mazowsza, mogących przyczynić się do turystycznej i gospodarczej promocji regionu oraz do budowania jego korzystnego wizerunku.

Podstawowym kryterium udziału projektów filmowych w konkursie jest powiązanie produkcji regionem, wykorzystanie plenerów charakterystycznych dla Województwa Mazowieckiego, walory artystyczne, poznawcze, humanistyczne i etyczne projektu, dotychczasowy dorobek producenta i reżysera, warunki ekonomiczno-finansowe realizacji, spodziewany efekt ekonomiczny realizacji, wysokość kwoty wydatkowanej w Województwie Mazowieckim.

Aplikacje mogą składać podmioty prowadzące działalność gospodarczą w zakresie produkcji filmowej oraz producenci zagraniczni. Pojedynczy producent może zgłosić tylko jeden projekt. Projekty składane do konkursu oceniane są w trzech etapach. I etap to ocena formalna, II etap – ocena ekspertów z branży filmowej, III etap – rozstrzygnięcie Komisji Konkursowej.

Mazowiecki Instytut Kultury uczestniczy w projektach wyłonionych w wyniku konkursu ogłaszanego przez Mazowiecki Fundusz Filmowy jako koproducent z wkładem finansowym. Udział Mazowieckiego Funduszu Filmowego nie może przekroczyć 50% planowanych kosztów produkcji filmu, przy czym 5% budżetu filmu musi stanowić wkład własny producenta. Producent musi wydać 150% przyznanej kwoty na terenie Województwa Mazowieckiego.

Nabór projektów do konkursu Mazowieckiego Funduszu Filmowego jest ogłaszany raz w roku.

Pierwszy konkurs został ogłoszony 29 października 2010 roku.

6. Mazowiecki Fundusz Filmowy - wyniki 2016

11 maja 2016 r. rozstrzygnięto 6. edycję konkursu Mazowieckiego Funduszu Filmowego. Na konkurs wpłynęło łącznie 51 projektów, w tym 19 filmów fabularnych, 28 filmów dokumentalnych oraz 4 filmy animowane. 

Czytaj więcej: 6. Mazowiecki Fundusz Filmowy - wyniki 2016

6. Mazowiecki Fundusz Filmowy - nabór 2016

Mazowiecki Fundusz Filmowy ogłasza 6. edycję konkursu na udział w produkcji filmowej. Tegoroczna edycja konkursu ma budżet zagwarantowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w wysokości  0,8 miliona złotych.

Podstawowym kryterium udziału projektów filmowych w konkursie jest powiązanie produkcji filmowej z województwem mazowieckim poprzez miejsce realizacji filmu i tematykę a także udział w realizacji  twórców i przedsiębiorców z terenu województwa mazowieckiego oraz wysokość budżetu wydatkowanego w regionie.

Czytaj więcej: 6. Mazowiecki Fundusz Filmowy - nabór 2016

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!