Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home RFF Łódź

Kontakt: RFF Łódź

RFF ŁódźRFF ŁódźŁódzki Fundusz Filmowy
"EC1 Łódź - Miasto Kultury" w Łodzi
ul. Targowa 1/3  90-022 Łódź
tel. (42) 233 50 51, fax: (42) 233 50 58
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
strona Komisji Filmowej: www.lodzfilmcommission.pl
osoba kontaktowa: Monika Głowacka

Łódzki Fundusz Filmowy

RFF Łódź - najważniejsze informacje

Z Łódzkiego Funduszu Filmowego producent może pozyskać środki na film fabularny, dokumentalny lub animowany. Łódzki Fundusz Filmowy powstał w 2007 r. jako pierwszy tego typu fundusz w Polsce. Od 2015 r. funkcjonuje na zasadach koprodukcyjnych. Projekty są oceniane z punktu widzenia walorów artystycznych projektu, potencjału festiwalowo-frekwencyjnego, powiązania produkcji z Łodzią i regionem poprzez tematykę, obiekty zdjęciowe, zaangażowanie lokalnych specjalistów i firm z branży oraz ekonomiczno-finansowe warunki realizacji.

Operatorem regionalnego funduszu filmowego jest Łódź Film Commission. Łódź Film Commission jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Komisarzy Filmowych (AFCI), sekcji regionalnych funduszy filmowych w Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych oraz partnerem Film Commission Poland.

Istotą konkursu jest dofinansowanie projektów o wysokich walorach artystycznych. Producenci składający swoje projekty do konkursu muszą posiadać uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień, posiadać niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz potencjał techniczny. Ich sytuacja ekonomiczna i finansowa musi zapewniać możliwość realizacji projektu. Otrzymane z Łódzkiego Funduszu Filmowego środki w 150% (100% dofinansowania + 50% wkładu własnego) powinny zostać wydatkowane na terenie Łodzi.

10. Łódzki Fundusz Filmowy - nabór 2017

Już po raz dziesiąty rusza nabór wniosków do Łódzkiego Funduszu Filmowego. O środki na produkcję mogą ubiegać się producenci filmów dokumentalnych, animowanych oraz pełnometrażowych fabuł. Termin aplikowania mija 22 grudnia 2016 r. o godzinie 16:00.

Czytaj więcej: 10. Łódzki Fundusz Filmowy - nabór 2017

9. Łódzki Fundusz Filmowy - wyniki 2016

Znane są wyniki tegorocznego konkursu Łódzkiego Funduszu Filmowego. Komisja konkursowa zarekomendowała sześć projektów filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych związanych z Łodzią, bądź realizowanych na terenie miasta i województwa łódzkiego. Otrzymają one zaproszenie do podpisania umów koproducenckich.

Czytaj więcej: 9. Łódzki Fundusz Filmowy - wyniki 2016

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!