Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home RFF Gdynia

Kontakt: RFF Gdynia

RFF GdyniaRFF GdyniaGdyński Fundusz Filmowy
Centrum Kultury, ul. Łowicka 51, 81-504 Gdynia
tel: (58) 664 73 77, fax: (58) 664 73 77
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
strona RFF: www.ckgdynia.pl
osoba kontaktowa: Jerzy Rados, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. +48 501 518 500

Gdyński Fundusz Filmowy

RFF Gdynia - najważniejsze informacje

Gdyński Fundusz Filmowy powołano do istnienia na przełomie 2008 i 2009 roku z inicjatywy Prezydenta Miasta Gdyni. Jego zadaniem jest wspieranie produkcji filmowych o charakterze fabularnym lub dokumentalnym. Celem Gdyńskiego Funduszu Filmowego jest popularyzowanie i upowszechnianie kultury filmowej oraz stwarzanie warunków do prowadzenia działalności twórczej w zakresie kinematografii na etapie produkcji, rozpowszechniania, dystrybucji, jak również promocji filmów.
 
O dofinansowanie ubiegać się mogą w szczególności producenci filmów popularyzujących wizerunek miasta Gdyni w aspekcie współczesnym, historycznym i marynistycznym, jego walory krajobrazowe oraz producenci filmów, które mogą wywrzeć korzystny wpływ na ekonomikę rynku lokalnego. O przyznaniu dofinansowania będą decydowały kryteria formalne zawarte w regulaminie Gdyńskiego Funduszu Filmowego, kryteria merytoryczne oraz artystyczne. Zgłoszone na konkurs projekty ocenia Komisja Konkursowa powołana przez Prezydenta Miasta Gdyni.

Pierwszy konkurs został ogłoszony 15 stycznia 2009 roku.

9. Gdyński Fundusz Filmowy - nabór 2017

Centrum Kultury w Gdyni informuje, że z dniem 09.01.2017 roku zostaje ogłoszony konkurs Gdyńskiego Funduszu Filmowego na dofinansowanie produkcji filmowych.

Czytaj więcej: 9. Gdyński Fundusz Filmowy - nabór 2017

8. Gdyński Fundusz Filmowy - wyniki 2016

Centrum Kultury w Gdyni informuje, że Komisja Gdyńskiego Funduszu Filmowego obradująca w dniu 31.03.2016 r. w składzie: Leszek Kopeć – przewodniczący, Robert Gliński – ekspert PISF, Filip Marczewski – ekspert PISF, Włodzimierz Grzechnik – Naczelnik Wydziału Kultury w Gdyni, Karin Moder – Zastępca Naczelnika Wydziału Kultury w Gdyni, dokonała wyboru spośród 12 wniosków (8 filmów fabularnych, 5 filmów dokumentalnych).

Czytaj więcej: 8. Gdyński Fundusz Filmowy - wyniki 2016

8. Gdyński Fundusz Filmowy - nabór 2016

Centrum Kultury w Gdyni ogłosiło tegoroczny konkurs Gdyńskiego Funduszu Filmowego. W puli przeznaczonej na wsparcie produkcji filmowej znalazło się 450 000 zł. O środki Funduszu mogą się ubiegać przede wszystkim producenci, których produkcja filmowa  będzie  bezpośrednio popularyzowała wizerunek miasta Gdynia, jej walory krajobrazowe, aspekty historyczne lub w inny sposób promowała miasto Gdynia lub będzie wywierać korzystny wpływ na ekonomikę rynku lokalnego. Centrum może pokryć maksymalnie do 50% kosztów przedsięwzięcia, a minimum 30% wkładu koprodukcyjnego Centrum musi zostać wydatkowane na terenie gminy Gdynia.

Czytaj więcej: 8. Gdyński Fundusz Filmowy - nabór 2016

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!