Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Producenci zrzeszeni w KIPA Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego (WRiTV)

Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego (WRiTV)

Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego (WRiTV)Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego
ul. Bytkowska 1b
40-955 Katowice
tel. (32) 258 24 20
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
strona: www.writv.us.edu.pl

 

Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dziedzinie sztuk filmowych. Oferta dydaktyczna Wydziału Radia i Telewizji jest ściśle związana z kreacją młodych talentów oraz potrzebami rynku w zakresie filmu, telewizji, reklamy, nowych mediów i innych dziedzin produkcji i postprodukcji audiowizualnej.

Główne kierunki badawcze Wydziału:

  • Reżyseria telewizyjno-filmowa, sztuka operatorska. Problematyka metod analizy dzieła audiowizualnego, narracji filmowej, kompozycji obrazu filmowego, wpływu nowych technologii na język i poetykę filmu oraz zagadnienia warsztatu operatorskiego i reżyserskiego determinującego jego ostateczny kształt.

  • Fotografia artystyczna. Specjalność obejmuje badania nad historią oraz artystycznymi i technologicznymi aspektami współczesnej fotografii. Tematyka obejmuje również problemy eksponowania materiałów światłoczułych, wykorzystania technik specjalnych w kształtowaniu wizji plastycznych w fotografii, a także nowe środki przekazu artystycznego w fotografii cyfrowej.

  • Medioznawstwo, prawo audiowizualne. Specjalność obejmuje w szczególności zagadnienia polityczno-ekonomiczne oraz prawne w funkcjonowaniu mediów masowych w Polsce i krajach Unii Europejskiej. Dotyczy również komunikacji społecznej (w tym marketingu politycznego i PR) oraz badań opinii publicznej wobec zmian politycznych).

  • Kinematografia i produkcja filmowa. Specjalność obejmuje badania nad artystycznymi i organizacyjno-finansowymi aspektami polskiego i europejskiego przemysłu filmowego w ujęciu historycznym i współcześnie. Obejmuje również badania nad wpływem uwarunkowań polityczno-ekonomicznych na artystyczny kształt kina oraz jego narodową i europejską tożsamość.

© KIPA 2016

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!