Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Producenci zrzeszeni w KIPA Partus

Partus

PartusPartus - Wiesław Dąbrowski
ul. Wiertnicza 85a lok. 5, 02-952 Warszawa
tel. (22) 642 83 02, fax: (22) 858 84 95
tel. kom. +48 695 147 134
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.partus.pl

Partus - producencka agencja artystyczna założona w 1990 roku, której prezesem oraz właścicielem jest Wiesław Dąbrowski, absolwent kulturoznawstwa (filmologia), producent, scenarzysta, reżyser, związany od kilkudziesięciu lat ze światem muzycznym i filmowym.

Ostatni film Wiesława Dąbrowskiego „Paderewski człowiek czynu, sukcesu i sławy” święci tryumfy na całym świecie, w 2014 roku zdobył m.in. nagrodę za najlepszy dokumentalny film historyczny na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych DocMiami w Roca Baton na Florydzie, Srebrną Szablę w kategorii Najlepszy Film Historyczny na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Historycznych i Wojskowych w Warszawie oraz Certificate of Merit w kategorii Nagrody Telewizyjne na 50. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Chicago. Wcześniejszy film „Michał Urbaniak, nowojorczyk z wyboru” otrzymał Gold Remi Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Houston (2010). Za dokument „Henryk Wars – pieśniarz Warszawy” uhonorowano reżysera Kryształem TV Polonia (2007). Wiesław Dąbrowski został odznaczony medalem Zasłużony Kulturze - Gloria Artis.

Partus specjalizuje się w produkcji filmów dokumentalnych, reportaży filmowych i cyklicznych programów telewizyjnych poruszających tematy z zakresu historii Polski i szeroko rozumianej kultury. Firma współpracuje z instytucjami kulturalnymi, a także instytucjami wspierającymi kulturę. Agencja zajmuje się produkcją oraz postprodukcją filmów, wynajmuje sprzęt filmowy, oświetleniowy, dźwiękowy, dysponuje także zestawem montażowym AVID.

Partus - kadr z filmu Michał Urbaniak nowojorczyk z wyboru, fot. Konrad Szumowski

W dorobku Partusa jest m.in. cykl 10 filmów dokumentalnych pod wspólnym tytułem "Jan Nowak Jeziorański – kulisy zdarzeń" (2007), "Krzysztof Majchrzak - aktorstwo prawdziwe" (2004) czy "Henryk Wars pieśniarz z Warszawy", który przez TVP Polonia został uznany za najlepszy dokument 2007 roku. Agencja realizowała także filmowe relacje z festiwali (np. z Festiwalu Filmu Polskiego w Chicago, Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles, Festiwalu Filmów Polskich w Nowym Jorku, Festiwalu Paderewskiego w Paso Robles), artystycznych benefisów i uroczystości. W 2008 roku Partus przygotował m.in. "Nasi w Hollywood. Komputerowa magia ekranu" - dwa filmy dokumentalne o Polakach w Hollywood.

Najważniejsze produkcje zrealizowane w latach 2007-2015:

  • „Kazimierz – unicestwiona idylla” (2015), reż. Wiesław Dąbrowski
  • „Polscy filmowcy Hollywood” (2011), reż. Wiesław Dąbrowski
  • „Michał Urbaniak nowojorczyk z wyboru” (2010), reż. Wiesław Dąbrowski
  • „Agnieszka Holland reżyser” (2008), reż. Wiesław Dąbrowski
  • „Henryk Wars pieśniarz Warszawy” (2007), reż. Wiesław Dąbrowski
  • „Jan Nowak Jeziorański kulisy zdarzeń”, 12 odc. (2007), reż. Wiesław Dąbrowski

© KIPA 2015

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!