Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Producenci zrzeszeni w KIPA Euromedia Ltd.

Euromedia Ltd.

Euromedia Ltd.
adres rejestrowy:
ul. Konstancińska 3A/28
02-943 Warszawa
tel. (22) 651 91 39
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.euromedialtd.pl (strona w budowie)

Euromedia Ltd. - jedna z pierwszych w Polsce niezależnych firm producenckich, istnieje od 1990 roku. W jej dorobku jest m.in. dokumentalna produkcja dla Telewizji Polskiej "Ognisty smok pod Kilimandżaro" (2000), serial telewizyjny "Jacek" w reż. Andrzeja Maleszki wyprodukowany wspólnie z TVP (1993) czy stworzony na zlecenie Zweites Deutsches Fernsehen, Telewizji Polskiej i Finnish Broadcasting Company serial telewizyjny dla młodzieży "Plecak pełen przygód" (1993).

Jako producent wykonawczy zespół Euromedia Ltd. pracował przy polsko-niemieckim 13-odcinkowym serialu "Trzy szalone zera" i telewizyjnym filmie fabularnym "Jakub" (reż. Andrzej Maleszka). 

Prezesem Euromedia Ltd. - zarejestrowanej w KRS jako sp. z o.o. - jest producent Andrzej Minko.

oprac. KIPA

Euromedia Ltd. o swojej firmie

Euromedia Ltd. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, to jeden z pierwszych niezależnych producentów filmowych i telewizyjnych w Polsce. Spółka powstała w listopadzie 1990 roku. Prezesem zarządu spółki jest Andrzej Minko. Początkowo Euromedia Ltd. współpracowała przede wszystkim z producentami i nadawcami telewizyjnymi z Niemiec przy produkcji filmów i seriali telewizyjnych dla dzieci, w wyniku której powstał m.in. 13-odcinkowy serial "Plecak pełen przygód", na zamówienie telewizji ZDF, szwajcarskiej SRG, fińskiej YLE oraz TVP. Następnie Euromedia Ltd. wyprodukowała - wspólnie z Bavaria Film - serial "Stella Stellaris" na zlecenie telewizji publicznych w Niemczech (ZDF), Austrii (ORF) i Szwajcarii (SRG).

Spółka współprodukowała z TVP serial dla dzieci "Jacek" w reżyserii Andrzeja Maleszki. Był to pierwszy w historii Telewizji Polskiej serial w konwencji kina niemego, nagrodzony Srebrnym Medalem na Międzynarodowym Festiwalu Filmu i TV w Nowym Jorku w 1994 roku.

W koprodukcji polsko-niemieckiej powstał w Euromedia Ltd. 13-odcinkowy serial dla dzieci pt. "Trzy szalone zera" emitowany w TVP i WDR/ARD. Euromedia Ltd. realizowało też zdjęcia do "La Belle de Varsovie" na zlecenie TELECIP/TELEFRANCE, do telewizyjnego filmu dla SAT1 "Nachste Woche Ist Frie-den" oraz dla RTL do filmu telewizyjnego "Die Bademeister". Kolejna produkcja "Alles in Bester Verfassung?" to cykl sześciu filmów dokumentalnych dla telewizji WDR, poświęconych przemianom polityczno-społecznym w krajach Europy Wschodniej. Ponadto Euromedia Ltd. zrealizowała wiele programów dla TVP o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym we współpracy z najbardziej znanymi twórcami filmów kinowych, reklamowych i telewizyjnych w Polsce.

Euromedia Ltd. aktualnie jest producentem audycji według własnego pomysłu i scenariusza pt. "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..." realizowanej na zamówienie TVP1. W audycji prezentowane są krótkie reportaże z polskich miasteczek, wsi i regionów, do których nie docierają zazwyczaj reporterzy żadnej stacji telewizyjnej.

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!