Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Partnerzy Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

Łódzka Szkoła Filmowa to jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych szkół filmowych na świecie. Założona w 1948 r. wykształciła kilka pokoleń wybitnych reżyserów, operatorów i twórców animacji – zdobywców Oscarów, najważniejszych nagród na festiwalach w Cannes, Berlinie i Wenecji (m.in. Andrzej Wajda, Andrzej Munk, Roman Polański, Krzysztof Kieślowski, Jerzy Skolimowski, Krzysztof Zanussi, Zbigniew Rybczyński, Adam Holender, Witold i Piotr Sobocińscy, Sławomir Idziak, Paweł Edelman).

W łódzkiej Szkole Filmowej studiuje ponad 1300 studentów z Polski i zagranicy na kierunkach: reżyseria filmowa, sztuka operatorska, film animowany i efekty specjalne, scenariopisarstwo, montaż filmowy, aktorstwo, fotografia, produkcja filmowa i telewizyjna. Każdego roku powstaje ponad 180 etiud filmowych (połowa na taśmie światłoczułej 35 mm) o łącznej długości odpowiadającej 15 pełnometrażowym filmom. Pod tym względem PWSFTviT w Łodzi jest największym studiem produkcyjnym w Polsce.

Filmy studenckie co roku biorą udział w ok. 300 festiwalach filmowych (m.in. Cannes, Berlin, Sundance, Clermont-Ferrand, IDFA) i zdobywają przeszło sto nagród. Uczelnia posiada Archiwum filmowe ze zbiorem etiud studentów od początku istnienia Szkoły, Bibliotekę z jednym najbogatszych w Polsce zbiorów książek o tematyce filmowej oraz internetową bazę danych o polskich filmach i twórcach www.filmpolski.pl. Szkoła Filmowa co roku organizuje w Łodzi ogólnopolski Festiwal Szkół Teatralnych – prezentacje najlepszych spektakli dyplomowych, Konkurs o Nagrodę Filmową im. Andrzeja Munka i w Warszawie „Łodzią Po Wiśle” - Festiwal Filmów Studenckich PWSFTviT.

Rektorem obecnej kadencji jest prof. Mariusz Grzegorzek.

Kontakt:

PWSFTviT
ul. Targowa 61/63
90-323 Łódź

Centrala:
tel. (42) 63 45 800
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą:
tel. (42) 634 59 47,  (42) 634 59 53 lub (42) 634 58 20
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.filmschool.lodz.pl 

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!