Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Partnerzy Magazyn Filmowy SFP Bollywood w Krakowie – Krakówstan [fragment, Magazyn Filmowy]

Bollywood w Krakowie – Krakówstan [fragment, Magazyn Filmowy]

„Jesteśmy otwarci na wymagające, międzynarodowe produkcje filmowe” – podkreśla Katarzyna Wodecka-Stubbs, kierownik generalny Krakow Film Commission. Przez pięć letnich tygodni w mieście pracowała indyjsko-polska ekipa filmu Bangistan.

To największa od lat międzynarodowa produkcja, która powstaje na terenie Polski. 35 dni zdjęciowych, 1000 statystów i epizodystów, 120 osób ekipy – to tylko niektóre ze statystyk filmu, który ma trafić na nasze, indyjskie, ale i brytyjskie oraz amerykańskie ekrany. „O takiej dystrybucji moglibyśmy marzyć dla wszystkich naszych filmów” – przyznaje Wodecka-Stubbs.

Na pracę w Polsce ekipa zdecydowała się z wielu względów. „Kraków to dla indyjskiego przemysłu filmowego ciągle nowe, nieznane, a przez to ciekawe i świeże miejsce” – tłumaczy Ritesh Sidhwani, producent Bangistanu. „Znaleźliśmy tutaj wszystkie lokalizacje, których wymagała nasza historia, ale również wspaniałą atmosferę. Kraków rozumie świat filmu i filmowców. Jest im niezmiernie przyjazny i życzliwy. To również miasto atrakcyjne cenowo, chociaż pieniądze nie są jedynym argumentem. Kraków ma naprawdę dużo do zaoferowania: plenery, otwartość i profesjonalne zaplecze”.

„Kraków to też niezwykle filmowe miasto. Wystarczy gdziekolwiek postawić kamerę i już ma się wspaniałe ujęcie” – dodaje Karan Anshuman, reżyser i scenarzysta filmu. „Na każdym kroku czuć tu historię” – wtóruje mu Riteish Deshmukh, jeden z głównych aktorów, notabene z wykształcenia architekt. „Piękno Krakowa kryje się nie tylko w jego głównych zabytkach, ale i w niezliczonych detalach. Każde okno i drzwi mają własną tożsamość i tworzą klimat tego miejsca".

Czytaj więcej: http://www.sfp.pl/magazyn,96,f6b4329ca3a78ebf8c04fcfbdd7428f0,pdf.html#page=32

Źródło: "Magazyn Filmowy SFP", nr 38/październik 2014
Oryginalny tytuł: "Bollywood w Krakowie – Krakówstan"
Autor: Dagmara Romanowska
Przedruk za zgodą "Magazynu Filmowego SFP"

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!