Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Partnerzy Magazyn Filmowy SFP List prezesa SFP w sprawie wystawy Kino Polonia w NCKF [Magazyn Filmowy]

List prezesa SFP w sprawie wystawy Kino Polonia w NCKF [Magazyn Filmowy]

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy.
Powstające w Łodzi Narodowe Centrum Kultury Filmowej, którego Radzie Programowej mam zaszczyt wiceprzewodniczyć, wkrótce ogłosi oficjalnie akcję zbierania pamiątek na potrzeby wystawy stałej „Kino Polonia”. Serdecznie zapraszam do przekazywania obiektów dokumentujących Waszą filmową twórczość, doświadczenia i sukcesy. Podarowane memorabilia złożą się na imponującą ekspozycję poświęconą historii kina na ziemiach polskich od pierwszych projekcji po czasy współczesne.

Przedstawiony z perspektywy widza rozwój kultury filmowej i rodzimej kinematografii zilustrują oryginalne rekwizyty, kostiumy, elementy dekoracji, sprzęt techniczny, dokumenty i nagrody, a także plakaty, neony kinowe, bilety i czasopisma. Dzięki wyjątkowej tematyce, angażującemu scenariuszowi oraz najnowocześniejszym rozwiązaniom ekspozycyjnym, wystawa – tak jak cała oferta Narodowego Centrum Kultury Filmowej, którego otwarcie zostało zaplanowane na przełom 2019 i 2020 roku – będzie przyciągać do Łodzi osoby zainteresowane filmem i kulturą audiowizualną z kraju i ze świata.

Jest dla mnie ważne, byśmy wszyscy mogli współtworzyć to niezwykle istotne dla polskiego kina i ludzi filmu przedsięwzięcie, będące jednocześnie pomnikiem upamiętniającym wybitnych twórców, źródłem wiedzy o nich i ich dziełach, a także inspiracją do aktywnego poznawania i współtworzenia kultury filmowej. Uczestnicząc jako członek Rady Programowej w powstawaniu koncepcji NCKF i aktywnie śledząc prace nad wystawami, mam pewność, że będzie to miejsce wyjątkowe.

W sprawie przekazania darowizny lub depozytu można kontaktować się z Panem Piotrem Kuleszą, Kierownikiem Działu Wystaw i Projekcji NCKF, pod numerem telefonu +48 602 222 397, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , lub bezpośrednio z Dyrektorem NCKF, Panem dr. hab. Rafałem Syską, pod numerem +48 668 392 322, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Z pozdrowieniami

Jacek Bromski
Prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Magazyn Filmowy 2017

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!