Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Opracowania filmu Studia nagrań dźwiękowych

Alvernia Studios

Alvernia Studios to największe i najnowocześniejsze studio filmowe w Polsce. Wytwórnia łączy kompleksowe usługi filmowe z inwestycjami we własne produkcje i koprodukcje. Studio produkuje filmy fabularne przeznaczone do międzynarodowej dystrybucji, projekty muzyczne i reklamowe oraz uczestniczy w produkcji gier wideo.

Czytaj więcej: Alvernia Studios

Amadeusz Studio

Amadeusz Studio - Marcin Ziembla to studio dźwiękowe wyposażone w dwa niezależne studia, zajmujące się nagraniem i obróbką dźwięku, w tym m.in. dubbingiem gier komputerowych oraz realizacją audiobooków. Oprócz tego studio zajmuje się nagraniami muzycznymi zespołów, solistów, instrumentalistów, wokalistów, chórów, orkiestr, a także masteringiem, zgraniami i dograniami do gotowych nagrań, re-masteringiem starych nagrań, prowadzi nagrania na potrzeby multimediów, lektorskie, aktorskie, obcojęzyczne.

Czytaj więcej: Amadeusz Studio

Antena Górnośląska

Antena Górnośląska powstała w 1991 roku jako pierwsze w Katowicach prywatne studio produkcyjne filmów telewizyjnych. Wyprodukowało dotąd ponad 200 filmów, widowisk telewizyjnych rozrywkowych i publicystycznych, w tym popularne cykle. Zajmuje się również produkcją spotów reklamowych i filmów promocyjnych, tworzeniem serwisów informacyjnych i publicystycznych, a także transmisji live. Przygotowuje produkcje począwszy od scenariusza przez realizację po utrwalenie na nośnikach danych lub emisję.

Czytaj więcej: Antena Górnośląska

CINEsync

CINEsync to najstarsze niezależne polskie studio oferujące usługi i nośniki związane z profesjonalną cyfrową dystrybucją kinową. Wykonało pierwszy pełny mastering pełnometrażowego filmu 3D w Polsce („TERRA 3D” 2009) wraz z kopiami seryjnymi dla kin. Ma na koncie mastering i duplikację kopii seryjnych ponad stu filmów pełnometrażowych oraz setek zwiastunów i spotów reklamowych, a także setek komercyjnych płyt DVD i Blu-ray. CINEsync jako pierwsze polskie studio masteringowe kina cyfrowego DCI otrzymało kod rozpoznawczy w międzynarodowej bazie laboratoriów cyfrowych.

Czytaj więcej: CINEsync

DubbFilm Studio

DubbFilm Studio opracowuje wersje polskie filmów,  gier i programów TV w dubbingu, wersji lektorskiej (voice over) oraz w napisach – do dziś ma w swoim portfolio ponad 4000 tytułów. Wykonuje napisy obcojęzyczne do filmów polskich i seriali telewizyjnych (m.in. „Faraon”, „Bitwa Warszawska”, seriale: „Sprawiedliwi”, „Czas honoru”, „Głęboka woda”, „Pan Wołodyjowski” i in.). Studio specjalizuje się w wersjach napisowe dla osób niesłyszących oraz  audiodeskrypcji (dla osób niewidzących) dla stacji telewizyjnych i wydawnictw multimedialnych (ponad 300 tytułów).

Czytaj więcej: DubbFilm Studio

Eurocom Studio

Eurocom Studio powstało w 1990 roku jako spółka joint venture z udziałem kapitału francuskiego. Zajmuje się przede wszystkim produkcją dubbingową, dystrybucją i produkcją wideo. Podstawę technologiczną dźwiękowej działalności studia stanowią trzy zespoły składające się ze studia mikrofonowego i reżyserki.

Czytaj więcej: Eurocom Studio

Framesound

Framesound to firma z ponad dziesięcioletnią tradycją, przez lata rozwinęła się ze studia dźwiękowego do dużego studia medialnego zajmującego się zarówno produkcją filmowo-telewizyjną, postprodukcją audio-wideo, grafiką i animacją oraz nagraniami audio. W 2010 roku firma została przekształcona w spółkę kapitałową.

Czytaj więcej: Framesound

GMS Records

GMS Records zajmuje się udźwiękowieniem filmów i gier. Sercem studia jest nieliniowy, wielośladowy system edycyjny do montażu obrazu HD/SD i dźwięku 5.1/2.0 zainstalowany na dwóch niezależnych stanowiskach edycyjnych. Studio posiada kabinę lektorską do nagrań oddzieloną akustycznie od pomieszczeń reżyserskich. Na wyposażeniu znajduje się kompletny park maszynowy do transferu materiałów z różnych nośników typu: Digital Betacam, Betacam SP, DVCam, XDCam i innych.

Czytaj więcej: GMS Records

Lektoring.pl

Marka Lektoring.pl należy do Agencji Multimedialnej Mediaserwis.Net. W ofercie jej usług są przede wszystkim nagrania do małych form audiowizualnych lub audialnych - reklam telewizyjnych, reklam radiowych, zapowiedzi telefonicznych IVR, komunikatów dźwiękowych, scenek dialogowych polskich i zagranicznych (np. do kursów językowych online czy słowników multimedialnych), prezentacji multimedialnych i szkoleniowych. Lektoring.pl realizuje także m.in. nagrywanie audiobooków.

Czytaj więcej: Lektoring.pl

M.R. Sound

M.R. Sound zajmuje się pełnym udźwiękowieniem wszelkich form filmowych od tłumaczenia i opracowania list dialogowych do produkcji dubbingowych i lektorskich. Oprócz najwyższej jakości sprzętu firm takich jak Digidesign – Pro Tools, Neuman, Universal Audio, Genelec czy Apogee ma wykwalifikowaną kadrę pracowników, którzy współpracowali z TVP S.A. 1i2, Jetix, Jim Jam, Fox Kids, TV Polonia, Canal+, RTL, TV Puls, Tele 5, Carisma, Cassfilm, Disney oraz National Geographic. Ze studiem pracują doświadczeni lektorzy tacy jak: Maciej Gudowski, Janusz Szydłowski, Stanisław Olejniczak, Krystyna Czubówna, Tomasz Knapik, Mirosław Utta, Jacek Brzostyński.

Czytaj więcej: M.R. Sound

Master Film

Master Film to firma z ponad dwudziestoletnim stażem, rozpoczęła działalność związaną z produkcją filmową i telewizyjną jako jedno z pierwszych prywatnych studiów w Polsce. Od tego czasu w studiach Master Film powstają opracowania polskich i obcojęzycznych wersji produkcji filmowych, telewizyjnych, radiowych oraz powstających na potrzeby rynku multimediów. Studio specjalizuje się w dubbingu, opracowaniach lektorskich (voice-over), audiodeskrypcji, a także napisach i napisach dla osób z dysfunkcją słuchu. Dysponuje dziesięcioma studiami nagraniowo-montażowymi oraz grupą realizatorów z wieloletnim doświadczeniem.

Czytaj więcej: Master Film

Mastergroove Studio

Od początku działalności Mastergroove Studio specjalizuje się w nagraniach lektorskich. Współpracuje na stałe z kilkudziesięcioma tłumaczami audiowizualnymi (dialogistami) i ponad trzydziestoma lektorami list dialogowych. Ponadto zajmuje się dubbingami filmów animowanych i fabularnych. Dysponuje własną bazą aktorów dubbingowych.

Czytaj więcej: Mastergroove Studio

SDI Media

SDI Media specjalizuje się w opracowywaniu filmów i seriali – realizuje nagrywanie, mix, montaż, przygotowuje napisy, postprodukcję audio-wideo, w której zakres wchodzi dubbing filmów fabularnych i animowanych oraz reklam.

Czytaj więcej: SDI Media

Simple Frame

Simple Frame to studio postprodukcji filmowej i telewizyjnej. Realizuje reklamy radiowe, nagrania lektorskie do reklam telewizyjnych, filmów korporacyjnych, stron internetowych i prezentacji multimedialnych. Montuje dźwięk, łączy go z obrazem, robi korekcję dźwięku i dodaje efekty dźwiękowe.

Czytaj więcej: Simple Frame

Sonoria

Sonoria powstała w 1992 roku jako wspólne przedsięwzięcie Marty Broczkowskiej-Kędzierzawskiej i Małgorzaty Przedpełskiej-Bieniek. Podstawę działalności firmy stanowi fonoteka muzyczna i efektowa. Studio wykonuje opracowania dźwiękowe, prowadzi castingi lektorów, organizuje nagrania muzyczne, zajmuje się pośrednictwem w zakupie praw autorskich i pokrewnych. Od jesieni 1992 roku wydaje katalog Sonoria.

Czytaj więcej: Sonoria

Sonovision

Sonovision proponuje pakiet usług w zakresie produkcji i dystrybucji filmowej. Współpracuje z wieloma firmami z branży telewizyjno-rozrywkowej, które działają na międzynarodowym rynku. Ostatnie projekty to: „1939 Westerplatte”, „Whiskey z Mlekiem”, „Miłość bez ustawki”, „Jesteś Bogiem”, „Ixjana z Piekła Rodem”.

Czytaj więcej: Sonovision

Soundflower

Studio dźwiękowe Soundflower zajmuje się postprodukcją audio. Sprzęt, jakim dysponuje Soundflower, został skompletowany tak, aby realizować szerokie spektrum produkcji - akustyka studia zapewnia doskonałe warunki odsłuchowe oraz komfortową pracę zarówno z produkcjami filmowymi, reklamowymi, jak i  projektami muzycznymi.

Czytaj więcej: Soundflower

Start International Poland

Start International Poland istnieje od 1995 roku. Dysponuje studiami o warunkach akustycznych spełniających najwyższe normy, jako filia francuskiej firmy Start International została wyposażona w nowoczesny sprzęt, a studia zaprojektował znany projektant dźwięku – firma Munro Acoustics.

Czytaj więcej: Start International Poland

Studio Dora

Studio Dora świadczy usługi w zakresie obróbki nagrań dla potrzeb gier komputerowych, nagrań polskich wersji bajek (dubbing), nagrań ścieżek audio do filmów fabularnych (voice-over), realizacji nagrań książek audio (audiobooki) oraz udźwiękowienia spotów reklamowych i produkcji spotów radiowych.

Czytaj więcej: Studio Dora

Studio Melange

Studio Melange nagrywa, przetwarza, synchronizuje, komponuje i miksuje dźwięk. Posiada trzy studia – z fortepianem, do nagrań muzyki i postsynchronów z kabinami lektorskimi, w tym przystosowane do zgrań 5.1, dwie montażownie i fonotekę. W jego ofercie znajduje się pełen zakres usług udźwiękowienia filmów (filmy fabularne - przygotowanie do zgrania w Dolby Digital i DTS, filmy dokumentalne, seriale TV, reklamy), nagrywanie i montaż dźwięku, nagrywanie muzyki czy nagrywanie postsynchronów.

Czytaj więcej: Studio Melange

Studio PRL

Studio PRL to działający od 2004 roku (z korzeniami w latach 90.) dom produkcyjny i studio nagrań. PRL specjalizuje się w produkcjach filmowych - filmów reklamowych, promocyjnych, instruktażowych, korporacyjnych oraz programów telewizyjnych i radiowych, a także w dubbingu i udźwiękowieniach, w których zajmuje czołowe miejsce wśród studiów dubbingowych w Polsce.

Czytaj więcej: Studio PRL

Studio Publishing

Studio Publishing wykonuje tłumaczenia filmów dla telewizji i dystrybutorów filmowych w wersjach: lektorskiej (voice-over), napisach oraz dubbingu. Dysponuje dwoma studiami nagrań, wyposażone jest w sprzęt do nagrań tradycyjnych tj. na taśmach analogowych lub cyfrowych oraz do nagrań lektorskich oraz dubbingu na plikach. Przygotowuje tłumaczenia filmów bez ograniczenia terytorialnego względem pochodzenia filmu (wszystkie  języki).

Czytaj więcej: Studio Publishing

Studio Tercja

Studio Tercja jest studiem nagrań dźwiękowych. Polem działania studia jest rejestracja, montaż i mastering dźwięku według wskazówek klienta. Posiada ono obszerną, stale rozbudowywaną bazę lektorów, zarówno polskich jak i zagranicznych - w bazie znajduje się ponad 200 głosów w 36 językach. Na życzenie klienta dokonuje edycji i podziału na pliki dźwiękowe. W przypadku nagrań obcojęzycznych oferuje możliwość weryfikacji nagrywanych tekstów przez lektora typu native. W  studio istnieje możliwość synchronizacji wykonywanych nagrań z filmem dostarczonym przez klienta.

Czytaj więcej: Studio Tercja

Synthesis Media

Synthesis Media to firma z 20-letnim stażem w obsłudze stacji telewizyjnych i operatorów VOD na rynku usług związanych z przygotowaniem materiałów audiowizualnych. Zajmuje się opracowaniami językowymi filmów i programów telewizyjnych, kodowaniem, dystrybucją i publikowaniem materiałów filmowych, produkcją zwiastunów, trailerów i innych materiałów wykorzystywanych w promocji on-line i on-screen oraz sprzedażą licencji do filmów i programów telewizyjnych.

Czytaj więcej: Synthesis Media

TOYA Studios

TOYA Studios to studio dźwiękowo-montażowe, zajmujące się realizacją audiowizualną - od rejestracji dźwięku na planie, przez montaż i postsynchrony aż po finalny miks wszystkich elementów. Umożliwia to umiejscowienie firmy w zrewitalizowanej części dawnych obiektów Wytwórni Filmów Fabularnych, gdzie mieszczą się dwie hale, mogące pomieścić do  kilku tysięcy widzów oraz klub, garderoby i pokoje hotelowe. Jest to największy w Polsce kompleks przygotowany do produkcji oraz postprodukcji filmowej, telewizyjnej oraz teatralno-muzycznej z własną sceną, widownią, nagłośnieniem i oświetleniem, 16 reżyserkami, studiami nagrań i postprodukcji.

Czytaj więcej: TOYA Studios

Voiceland

Początki firmy Voiceland sięgają 1997 roku, gdy studio zaczynało od produkcji reklamowych na potrzeby radia oraz udźwiękowienia spektaklu teatru telewizji. Z czasem w portfolio Voiceland zaczęły przeważać produkcje na potrzeby telewizji, wydawnictw filmowych i multimedialnych. Studio realizuje dźwięk do filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych, promocyjnych, szkoleniowych, seriali i reportaży. Posiada dwa niezależne studia produkcyjne z odsłuchem wielokanałowym, wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia do postprodukcji oraz obszerną fonotekę efektów dźwiękowych.

Czytaj więcej: Voiceland

Wizual Studio Filmowe

Wizual Studio Filmowe ma w ofercie produkcję filmów, seriali, dokumentów, teledysków, dźwięku na planie filmowym oraz  postprodukcję: montaż obraz i dźwięku, grafikę komputerową 3D, efekty specjalne, wersje językowe (tłumaczenia i lektorzy), udźwiękowienie filmu (muzyka, lektor, dubbing, efekty).

Czytaj więcej: Wizual Studio Filmowe

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!