Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Dystrybucja filmu Internet Serwisy VOD TVP VOD

Legalne serwisy VOD

TVP VOD

VOD TVPSerwis VOD TVP (Wideo na żądanie) obejmuje najważniejsze audycje telewizji publicznej oraz filmy, dokumenty, seriale, programy publicystyczne i programy archiwalne. Telewizja Polska umieszcza w sieci także swoje programy informacyjne: Teleexpress, Wiadomości, Panorama, które można obejrzeć niezależnie od ich emisji. W bibliotece filmów fabularnych znajdują się nie tylko te koprodukowane przez Telewizję Polską (np. „Życie jako śmiertelna choroba przenoszona droga płciową”, „Duże zwierzę”, „Boisko bezdomnych”) ale także zagraniczne pozycje, a wśród nich uznane pozycje kina europejskiego (np. „Lucia i seks”, „Kocham Cię od tak dawna”, „Pozwól mi wejść”, „Mężczyzna idealny”).

Programy informacyjne uzupełnia bogate archiwum różnych dyskusji, prowadzonych przez publicystów obejmujących szerokie spektrum poglądów, od Tomasza Lisa po Jana Pospieszalskiego (m.in. odcinki „Celownika”, „Magazynu Ekspresu Reporterów”, „Wściekłe gary”, „Boso przez świat” i „Tomasz Lis na żywo”). Duży nacisk w serwisie położono na produkcje dokumentalne (w ofercie są np. „Pociąg do Bolywood”, „Królik po berlińsku”, „Przerwany lot”), ich wybór ułatwia wyszukiwarka materiałów VOD.
Wśród seriali są m.in. „M jak miłość”, „Czas honoru”, „Dom na rozlewiskiem”, „Plebania”, „Ranczo”, „Ratownicy”, „Czas honoru”, „Glina” czy „Wiadomości z drugiej ręki”. Platforma gromadzi najwięcej polskich seriali na rynku. Zasoby uzupełniane są o bazę seriali archiwalnych, w której znajdują się m.in. „Czterej Pancerni i Pies”, „Stawka większa niż życie”,„ Alternatywy 4”, „Wojna domowa” czy „Stawiam na Tolka Banana”.

Ponadto znajdziemy tu programy podróżnicze (np. „Boso przez świat”) czy programy dla dzieci (np. „Budzik”, „Jedynkowe przedszkole”) przy czym znaczną część zebranych materiałów skierowanych do najmłodszych można oglądać za darmo.

Serwis TVP jest udostępniony m.in. dla abonentów sieci UPC. Dzięki usłudze widzowie telewizji kablowej mają możliwość oglądać ulubione programy, seriale i filmy na żądanie. Aplikacja VOD TVP działa m.in. w telewizorach Samsung SmartTV, telewizorach Sony wyposażonych w funkcję BRAVIA Internet Video czy w odtwarzaczach Sony Blu-ray Disc.

Biblioteka VOD TVP w Internecie udostępniana jest przede wszystkim w systemie abonamentowym, widz wnosi więc opłatę za konkretny pakiet i otrzymuje np. na miesiąc dostęp do wszystkich materiałów udostępnionych w wybranym zbiorze (np. do seriali TVP).

Filmy chronione są systemem DRM, a odtwarzane bez możliwości pobrania na dysk (opcję tę zlikwidowano w 2010 roku). Aby płynnie odtwarzać płatne materiały wideo zalecane jest łącze o szybkości co najmniej 2 Mb/s. Uwaga, ze względów technicznych oglądanie wideo z vod.tvp.pl na komputerach firmy Apple nie jest możliwe. Płatności dokonywać można przelewem, kartą lub przez SMS.

Kontakt:

Telewizja Polska S.A.
ul. Woronicza 17
Warszawa
tel. (22) 547 80 00
fax: (22) 547 70 75

www.vod.tvp.pl

© Audiowizualni.pl 2012

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!