Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Dystrybucja filmu Internet Serwisy VOD Strefa VOD

Legalne serwisy VOD

Strefa VOD

Strefa VODStrefa VOD Sp. z o.o. to wydawca internetowej wypożyczalni filmów StrefaVOD.pl, dostępnej w Internecie od 13 czerwca 2012 roku. Projekt powstał z inicjatywy Add Media Entertainment, działającego od kilku lat na rynku dystrybutora filmów DVD, w którego ofercie znaleźć można m.in. katalogi Kino Świat, Gutek Film, Against Gravity, Hagi czy Kino Polska. Dysponując katalogiem ponad 1000 tytułów filmowych, spółka uznała, że jest w stanie wprowadzić na rynek cyfrową wypożyczalnię filmów, która zapewni internautom z Polski dostęp zarówno do najnowszych hitów filmowych, jak i starszych, uznanych przez krytykę tytułów. Strefa VOD ma ambicję stać się największym i najatrakcyjniejszym cenowo serwisem Wideo na żądanie.

Konrad Lasak, dyrektor zarządzający Strefa VOD Sp. z o. o.: „Każdego miesiąca w Strefa VOD pojawiać się będzie nawet kilkanaście premier, nie licząc rosnącego katalogu starszych filmów. Wszystkie one dostępne będą dosłownie na żądanie, bez konieczności pobierania czegokolwiek z Internetu – wystarczy, że użytkownik odwiedzi stronę StrefaVOD.pl, wybierze interesujący go film, zapłaci za jego obejrzenie, a natychmiast rozpocznie się jego wyświetlanie”.

Tym, co wyróżnia portal jest system płatności. Nie trzeba tu uiszczać żadnego abonamentu, nie płaci się za nic z góry. Serwis korzysta z systemu punktowego, w którym użytkownik nabywa pulę punktów, płacąc np. przelewem elektronicznym, a następnie wykorzystuje je do obejrzenia wybranych przez siebie filmów, przypisanych do kilku kategorii cenowych. Możliwe jest także szybkie uiszczenie płatności za pomocą SMS-a Premium.

Wybierając ten model Strefa VOD rezygnuje z modelu subskrypcyjnego i jak twierdzą jej twórcy „chce uniknąć sytuacji, w której użytkownik płaciłby wysoki abonament za dostęp do usługi VOD, w praktyce nie będąc w stanie wykorzystać tego, za co zapłacił”.

Strefa VOD dostępna jest obecnie przez witrynę www dla użytkowników komputerów z systemem Windows i Mac OS X. Wypożyczalnia nie chce jednak zamykać się tylko na internautów korzystających z komputerów.

Adam Golański, dyrektor ds. rozwoju w Strefa VOD Sp. z o. o. : „Zdajemy sobie sprawę z tego, że jednym z najpopularniejszych scenariuszy oglądania filmów jest wspólne, w gronie rodziny czy przyjaciół, oglądanie ich na dużych telewizorach. Od początku przyświecała nam idea jak największej interoperacyjności naszej platformy VOD. Wierzymy, że w przyszłości ludzie będą chcieli oglądać treści filmowe na najróżniejszych urządzeniach – od niewielkich tabletów, przez konsole do gier, po duże, inteligentne telewizory. Naszym zadaniem jest im to umożliwić, tak by mogli cieszyć się kinem w taki sposób, jaki im odpowiada”.

Aby zarejestrować się w serwisie Strefa VOD, należy założyć konto na stronie www.strefavod.pl/rejestracja lub wykorzystać system logowania Facebooka. Do korzystania z serwisu wymagane jest łącze internetowe o przepustowości przynajmniej 1 Mb/s oraz przeglądarka (Firefox, Google Chrome, Internet Explorer, Safari, Opera) z zainstalowaną wtyczką Microsoft Silverlight.

Kontakt:

Pomoc techniczna: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sugestie dotyczące serwisu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Współpraca: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Inne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Strefa VOD Sp. z o.o.
ul. Miklaszewskiego 2/34
02-776 Warszawa

www.strefavod.pl

© Audiowizualni.pl 2012

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!