Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Dystrybucja filmu Internet Serwisy VOD Onet VOD

Legalne serwisy VOD

Onet VOD

Onet VODOnet VOD to internetowy serwis wideo na żądanie, związany z Grupą Onet.pl, uruchomiony w połowie lutego 2010 roku. W ofercie są przede wszystkim udostępniane polskie i zagraniczne seriale (np. „Klan”, „Ja to mam szczęście”, „Na językach”, „Kobra. Oddział specjalny”), programy rozrywkowe (np. „Tylko tu)”, programy telewizyjne (np. „Tomasz Lis na żywo”, „Sprawa dla reportera”), teledyski, filmy dokumentalne (w 2012 r. – ponad 250 pozycji), bajki oraz pełnometrażowe filmy fabularne.

Początkowo Grupa Onet.pl S.A. współpracowała przy serwisie z TVN, po wygaśnięciu licencji obie firmy prowadzą samodzielne platformy. 

Onet VOD używa technologii internetowej Microsoft Silverlight umożliwiającej wyświetlanie treści multimedialnych za pomocą przeglądarki. Podobnie jak w technologii Flash, w Silverlight można przechwytywać zachowania myszy i klawiatury, wyświetlać pliki graficzne, obsługiwać dźwięki oraz wyświetlać standardowe pliki wideo i pliki w wysokiej rozdzielczości (jakość HD). Pliki Onet VOD zabezpieczane są DRM (Digital Rights Management).

Serwis udostępnia materiały darmowe i płatne. Aby korzystać z materiałów płatnych nie trzeba się rejestrować, przy czym użytkownik niezalogowany do serwisu musi liczyć się z tym, iż w przypadku płatnego dostępu (płatność SMS), jego dostęp kończyć się będzie w momencie zamknięcia przeglądarki internetowej lub wyłączenia systemu operacyjnego na komputerze, zawieszenia się przeglądarki internetowej lub systemu operacyjnego czy utraty połączenia komputera z Internetem.

Onet VOD działa na komputerach z systemem operacyjnym MS Windows XP, Vista, Windows 7 oraz Mac OS 10.X. Serwis jest dostępny przez przeglądarki internetowe Internet Explorer w wersji 7.0 lub wyższą, Mozilla Firefox w wersji 3.0 lub wyższą oraz Apple Safari w wersji 4.0 lub wyższą. Aby oglądać filmy w Onet VOD należy zainstalować pluginy MS Silverlighti Adobe Flash Player.

Kontakt:

Grupa Onet.pl S.A.
Biuro Obsługi Klienta
ul. Gabrieli Zapolskiej 44
30-126 Kraków

Czynne:
od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-23.00
sobota - niedziela w godzinach: 10.00-18.00
tel.  801 080 200 (koszt połączenia 0,35 zł/min)
tel.  (12) 26 00 200 (dla połączeń komórkowych)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

www.vod.onet.pl

© Audiowizualni.pl 2012 

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!