Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Dystrybucja filmu Internet Serwisy VOD Kinoplex VOD

Legalne serwisy VOD

Kinoplex VOD

KinoplexPlatforma VOD Kinoplex, należąca do grupy Agora S.A., jest częścią serwisu Gazeta.pl. System transmisji wideo to smooth streaming, czyli automatycznie dopasowujący jakość materiałów do możliwości technicznych komputera i przepustowości łącza. Serwis prezentuje przede wszystkim filmy fabularne i dokumentalne od takich partnerów jak SPI International, National Geographic (Grupa FOX International Channels Poland), Vivarto, Kino Polska, Best Film, Kino Świat oraz ArtHouse.

W katalogu znajdziemy m.in. filmy „Godziny”, „Jak zostać królem”, „Autor Widmo”, „Miasto Boga”, „Biała Afryka”, „Adrenalina”, „Papryka, sex i rock'n'roll”, „Henryk IV” czy „Coco Chanel”.  Poza klasycznym podziałem na kino gatunkowe Kinoplex, jako jeden z nielicznych polskich serwisów VOD, oferuje także działy z filmami niekomercyjnymi, artystycznymi. Są to Wajda Studio (nagradzane produkcje uczniów Wajda School), Młodzi filmowcy (produkcje z Warszawskiej Szkoły Filmowej, Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi oraz z Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ w Katowicach). Dodatkowo na platformie można wypożyczyć koncerty muzyczne polskich i zagranicznych wykonawców.

Oferta audiowizualna VOD Kinoplex jest zabezpieczona systemem DRM, który uniemożliwia ich kopiowanie. Z tego powodu serwis nie jest dostępny dla użytkowników posiadających komputery z platformą Linux. Pozostali użytkownicy muszą mieć IP identyfikowane jako polskie, łącze internetowe o przepustowości minimum 1Mb/s, komputer z procesorem Celeron 2.4GHz lub lepszym oraz 1GB pamięci operacyjnej RAM i 128MB pamięci ram karty graficznej.

Aby korzystać z serwisu trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem. Mieć w komputerze zainstalowaną wtyczkę Microsoft Silverlight oraz używać jedną z wymienionych przeglądarek: Mozilla Firefox 3 lub nowszą, Internet Explorer 7 lub nowszą, Google Chrome 7 lub nowszą. Na MacOS X: Mozilla Firefox 3 lub nowszą lub Apple Safari.
Filmy oglądane są w modelu AVOD, czyli bezpłatnie w zamian za oglądanie reklam oraz w systemie płatnym (płatność on-line lub poprzez SMS).

Agora, poza serwisem Kinoplex, ma w swojej ofercie audiowizualnej także telewizję internetową Gazeta.tv i serwis z kanałem muzycznej telewizji internetowej Tuba.tv. Tuba.tv to pierwsza w Polsce muzyczna aplikacja telewizyjna, która dobiera teledyski do gustu widza. Serwis dostępny jest w telewizorach Samsung Smart TV oraz w odtwarzaczach Blu-ray z platformą Smart Hub.

Kontakt:

Kontakt dla widzów:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuro prasowe:
Jolanta Jędrysek
Starszy specjalista ds. PR
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Agora S.A. / Segment Internet
ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa
tel. +48 507 093 990
fax: +48 (22) 555 48 70

Kontakt dla producentów, dystrybutorów filmowych i osób zainteresowanych współpracą: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

www.kinoplex.gazeta.pl

© Audiowizualni.pl 2012

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!