Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Dystrybucja filmu Internet Serwisy VOD HBO On Demand (HBO VOD)

Legalne serwisy VOD

HBO On Demand (HBO VOD)

HBO On Demand (HBO VOD)HBO On Demand (HBO OD) – to serwis Wideo na żądanie płatnej telewizji HBO (Home Box Office), amerykańska firma powstała w USA, jako część koncernu Time Warner Entertainment Company LP. HBO w Polsce jest częścią HBO Central Europe (HBO CE). Platforma VOD ma w Polsce dwa przejawy HBO OD dla użytkowników komputerów stacjonarnych oraz HBO GO dla użytkowników urządzeń mobilnych.

HBO OD – serwis VOD działa w modelu subskrypcyjnym (SVOD), użytkownicy mają w nim dostęp do filmów pełnometrażowych, seriali i programów emitowanych na antenie tego kanału. Wybrane pozycje można oglądać przed premierą w HBO. Katalog produkcji jest aktualizowany cotygodniowo, w 2012 roku biblioteka HBO obejmowała ponad 600 godzin filmów, dokumentów i seriali wyprodukowanych przez stację. HBO On Demand funkcjonował wcześniej na rynku pod nazwą HBO Digital.
W Polsce kanał HBO działa od 1996 roku i dostępny jest w większości sieci kablowych, IPTV oraz na trzech platformach cyfrowych: Cyfra+, Cyfrowy Polsat i n. U wszystkich operatorów można korzystać z opcji VOD z programami z pakietu kodowanych programów filmowych: HBO, HBO2 i HBO Comedy (w jakości SD i HD). Oferta programowa obejmuje hollywoodzkie produkcje filmowe, seriale, dokumenty oraz koncerty największych gwiazd muzycznych.

HBO GO to internetowy serwis wideo na żądanie, usługa jest płatna i dostępna tylko dla abonentów HBO. Można z niej korzystać na komputerze stacjonarnym, laptopie, tablecie, smartfonie lub na telewizorze za pośrednictwem dekodera posiadającego aplikację HBO GO. Ofertę wyróżnia brak reklam. Dodatkowo interface HBO GO umożliwia tworzenie list ulubionych pozycji oraz komentowanie i dzielenie się opiniami poprzez portale społecznościowe.

Rekomendowana prędkość dostępu do Internetu na urządzeniach mobilnych to 512 kb/s, serwis działa pomyślnie także w sieciach 3G wyłącznie pod systemem operacyjnym Android - należy się jednak liczyć z dużym wykorzystaniem transferu. Wymagania sprzętowe: iPhone 3G, 4, 4s, iPod, Ipad, iPad2, iOS 4 lub nowszy. Obsługiwane platformy: iOS 4.x, iOS 5.x, Android 2.x. Urządzenia działające pod Android HoneyComb nie są obsługiwane.

Filmy transmitowane są w technologii smooth streaming na bieżąco dostosowującej jakoś obrazu się do aktualnych możliwości komputera oraz przepustowości łącza internetowego.

Kontakt z operatorami HBO GO:

Cyfra+
tel. (22) 220 00 00, tel. (22) 310 45 45, www.cyfraplus.pl/kontakt/nowi_klienci.html
www.cyfraplus.pl

Netia
tel. (0) 801 802 803, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.netia.pl

Internetia
tel. (0) 801 880 150, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.internetia.pl

Inea S.A.
tel. (61) 222 22 22
www.inea.pl

TOYA
tel. (42) 633 38 88, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.toya.net.pl

Vectra S.A.
tel. (0) 801 080 880, tel. (58) 742 65 00, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.vectra.pl 

Kontakt:

HBO Polska Sp. z o.o.
ul. Puławska 17
02-515 Warszawa
tel. (22) 852 88 00
fax. (22) 852 88 02
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strona HBO GO: www.hbo.pl/hbogo
Strona HBO OD (HBO On Demand): www.hbo.pl/hboondemand

© Audiowizualni.pl 2012

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!