Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Dystrybucja filmu Internet Serwisy VOD Ipla VOD

Legalne serwisy VOD

Ipla VOD

IplaSerwis VOD Ipla oferuje filmy fabularne, seriale, programy rozrywkowe i informacyjne, koncerty a także transmisje on-line ze znanych wydarzeń sportowych. Ma także ofertę kanałów linearnych, które pozwalają oglądać formaty w tym samym czasie, w którym emitowane są w tradycyjnej telewizji. W bibliotece serwisu są programy znane z kilkunastu stacji telewizyjnych: Polsat, TVP1, TVP2, TV4, TV Puls, Polsat News, TV Biznes, Superstacja, Polsat Cafe, Cartoon Network, MTV, Polsat Play, Comedy Central, Nickelodeon, RebelTV, Polsat Sport, Polsat Sport Extra. Partnerami Ipla są EMI, Cartoon Network, 4funTV czy WeddingTV.

W katalogu seriali zawarto m.in. odcinki „Świata według Kiepskich”, „Samego życia”, „Pierwszej miłości”, „Fali zbrodni” czy „Ekipy”. Gros seriali to te emitowane na antenie telewizji z grupy Polsat (np. „Hotel52” i „Szpilki na Giewoncie”), z którym VOD Ipla jest powiązana. Dodatkowo w bibliotece znajdują się telewizyjne programy rozrywkowe, jak „Światowe Rekordy Guinessa”, „Moment prawdy”, „Jazda figurowa” czy „Jak oni śpiewają”. W katalogu filmów fabularnych jest ponad 1000 tytułów podzielonych na gatunki.

Ale Ipla to nie tylko sieciowa wypożyczalnia wideo na żądanie lecz również internetowa telewizja. Firma posiada własną redakcję internetową tworzącą własne treści wideo niedostępne w stacjach telewizyjnych czy w serwisach internetowych. Ipla umożliwia korzystanie z transmisji on-line z rozgrywek sportowych, w tym Ligi Mistrzów UEFA, Ligi Europejskiej UEFA, Plus Ligi i Plus Ligi Kobiet, zawodów w piłce ręcznej i wielu innych. Natomiast dla amatorów telewizyjnego show-biznesu przygotowuje wideo czaty z celebrytami.

Ipla przygotowana do odbioru na komputerach opartych na systemie operacyjnym Windows umożliwia oglądanie materiałów na żywo i VOD w czterech jakościach obrazu (ECO - 256 Kbps, STD - 512 Kbps oraz dostępnych dla użytkowników Konta VIP jakości EXTRA – 1Mbps oraz HD - 2 Mbps). Dla użytkowników systemów operacyjnych Mac OS i Linux została specjalnie stworzona aplikacja Ipla lite (obraz w dwóch jakościach, ECO - 256 Kbps - jakość internetowa, STD - 512 Kbps - jakość telewizyjna).
Aplikacje Ipla są dostępne w telewizorach z dostępem do Internetu Panasonic Viera wyposażone w platformę VIERA Cast, Samsung, Sony z opcją BRAVIA Internet Video i w odtwarzaczach Sony Blu-ray Disc, LG Smart TV, Philips z funkcją NetTV, u operatorów sieci kablowych (V kablowa TOYA, Nokia, Polsat Cyfrowy) oraz konsol (PlayStation 3).

Jeśli chodzi o aplikacje przygotowane na urządzenia mobilne (Connected devices) z Ipla mogą korzystać posiadacze urządzeń z systemem operacyjnym Android, iOS oraz Symbian. Serwis przystosowano do smartfonów (iPhone, Android, Symbian, Windows Phone), urządzeń multimedialnych (iPod Touch) i tabletów (iPad, Samsung Galaxy Tab),

Transmisja obrazu jest strumieniowa (streaming), wideo pokazywane jest w formacie H.264. Aby wypożyczyć film wymagane jest pobranie aplikacji Ipla. Opłaty za materiały audiowizualne można uregulować kartą, przelewem lub przez SMS.

Dostęp do dużej części materiałów wideo zamieszczonych w aplikacji Ipla i na stronie VOD jest darmowy. Bezpłatna oferta obejmuje m.in. seriale, sport (poza transmisjami na żywo), muzykę i rozrywkę. Materiały płatne są zakodowane w technologii DRM, dodatkowo nie można ich oglądać w tym samym czasie na więcej niż jednym urządzeniu.

Minimalne wymagania techniczne do odtwarzania wideo na stronie Ipla to łącze internetowe o przepustowości 512 kb/s i zainstalowany dodatek Microsoft Silverlight.

Kontakt:

Kontakt dla użytkowników:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Konsultanci Ipla są dostępni w dni robocze w godzinach 9-17

Biuro Reklamy
Polsat Media Sp. z o.o.
ul. Ostrobramska 77
04-175 Warszawa
tel. +48 (22) 514 53 00
fax:  +48 (22) 514 53 53
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.ipla.tv

© Audiowizualni.pl 2012

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!