Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Dystrybucja filmu Internet Serwisy VOD

Legalne serwisy VOD

Cineman VOD

CinemanPlatforma VOD Cineman uruchomiona została w grudniu 2007 r. Powiązana jest z Monolith Films i Monolith Video. W ofercie Kina Internetowego Cineman.pl znajduje się kilkaset pełnometrażowych filmów fabularnych, polskich i zagranicznych. Najważniejsze działy to: CinemanFree - filmy dostępne za darmo, CinemArt - subiektywny wybór filmów artystycznych, CinemanHD - filmy w jakości High Definition, czyli w wysokiej rozdzielczości obrazu.

Czytaj więcej: Cineman VOD

Cyfra+ VOD

Cyfra+VODOferta Wideo na żądanie platformy cyfrowej Canal+ ma dwa przejawy Cyfra+VOD, skierowana do użytkowników telewizji cyfrowej oraz Cyfra+Online, skierowana do użytkowników komputerów. Serwis oferuje bogatą bibliotekę najnowszych produkcji kinowych i serialowych nieemitowanych dotychczas na antenie żadnej płatnej telewizji oraz klasykę kina. Katalog filmów serwisu jest kompletowany w oparciu o współpracę z szerokim gronem dystrybutorów, od wielkich studiów filmowych, jak Paramount Pictures, The Walt Disney Company Limited, Sony Pictures po wytwórnie niezależne.

Czytaj więcej: Cyfra+ VOD

HBO On Demand (HBO VOD)

HBO On Demand (HBO VOD)HBO On Demand (HBO OD) – to serwis Wideo na żądanie płatnej telewizji HBO (Home Box Office), amerykańska firma powstała w USA, jako część koncernu Time Warner Entertainment Company LP. HBO w Polsce jest częścią HBO Central Europe (HBO CE). Platforma VOD ma w Polsce dwa przejawy HBO OD dla użytkowników komputerów stacjonarnych oraz HBO GO dla użytkowników urządzeń mobilnych.

Czytaj więcej: HBO On Demand (HBO VOD)

Ipla VOD

IplaSerwis VOD Ipla oferuje filmy fabularne, seriale, programy rozrywkowe i informacyjne, koncerty a także transmisje on-line ze znanych wydarzeń sportowych. Ma także ofertę kanałów linearnych, które pozwalają oglądać formaty w tym samym czasie, w którym emitowane są w tradycyjnej telewizji. W bibliotece serwisu są programy znane z kilkunastu stacji telewizyjnych: Polsat, TVP1, TVP2, TV4, TV Puls, Polsat News, TV Biznes, Superstacja, Polsat Cafe, Cartoon Network, MTV, Polsat Play, Comedy Central, Nickelodeon, RebelTV, Polsat Sport, Polsat Sport Extra. Partnerami Ipla są EMI, Cartoon Network, 4funTV czy WeddingTV.

Czytaj więcej: Ipla VOD

Iplex VOD

IplexIplex to wiodąca polska platforma VOD (Wideo na żądanie) nie powiązana z żadną grupą medialną. Udostępnia przede wszystkim filmy za darmo, w zamian za oglądanie reklam (model AVOD). W 2012 roku serwis miał 1,3 mln użytkowników i 2,5 tys. filmów w swojej bibliotece. Nacisk kładziony jest przede wszystkim na poszerzanie oferty obrazów fabularnych i dokumentalnych. Serwis zadebiutował w lutym 2008 roku.

Czytaj więcej: Iplex VOD

Kinoplex VOD

KinoplexPlatforma VOD Kinoplex, należąca do grupy Agora S.A., jest częścią serwisu Gazeta.pl. System transmisji wideo to smooth streaming, czyli automatycznie dopasowujący jakość materiałów do możliwości technicznych komputera i przepustowości łącza. Serwis prezentuje przede wszystkim filmy fabularne i dokumentalne od takich partnerów jak SPI International, National Geographic (Grupa FOX International Channels Poland), Vivarto, Kino Polska, Best Film, Kino Świat oraz ArtHouse.

Czytaj więcej: Kinoplex VOD

Multimedia VOD

MultimediaMultimedia VOD to platforma związana z operatorem kablowym Multimedia Polska. Firma, jako pierwszy operator kablowy w Polsce, w 2007 roku wprowadziła do swojej oferty usługę VOD (Wideo na żądanie), a w styczniu 2010 roku – pierwszy na polskim rynku interaktywny kanał telewizyjny aMazing. W marcu 2011 roku uruchomiono serwis internetowy z wideo na żądanie (VOD) i kanałami telewizyjnymi (mmTV.pl).

Czytaj więcej: Multimedia VOD

NINATEKA (Narodowy Instytut Audiowizualny VOD)

Narodowy Instytut AudiowizualnyNINATEKA to internetowa biblioteka treści audio i audiowizualnych dotyczących kultury prowadzone przez Narodowy Instytut Audiowizualny. Zawiera przede wszystkim bezpłatnie udostępniane filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne. Ok. 10 proc. materiałów to treści płatne.

Czytaj więcej: NINATEKA (Narodowy Instytut Audiowizualny VOD)

Onet VOD

Onet VODOnet VOD to internetowy serwis wideo na żądanie, związany z Grupą Onet.pl, uruchomiony w połowie lutego 2010 roku. W ofercie są przede wszystkim udostępniane polskie i zagraniczne seriale (np. „Klan”, „Ja to mam szczęście”, „Na językach”, „Kobra. Oddział specjalny”), programy rozrywkowe (np. „Tylko tu)”, programy telewizyjne (np. „Tomasz Lis na żywo”, „Sprawa dla reportera”), teledyski, filmy dokumentalne (w 2012 r. – ponad 250 pozycji), bajki oraz pełnometrażowe filmy fabularne.

Czytaj więcej: Onet VOD

Orange VOD

Orange VODOrange VOD – biblioteka serwisu Wideo na żądanie operatora telefonii komórkowej Orange w 2012 roku obejmowała ponad 1000 tytułów filmów i programów telewizyjnych. Filmy pełnometrażowe zgromadzone w grupach tematycznych, m.in. Dramat kostiumowy, Kino polskie, Kino familijne, Dramat, Fantastyka, Kino wojenne czy Gwiazda tygodnia VOD. Specjalna oferta skierowana jest do fanów sportu – portal oferuje dział Sportowe hity filmowe. W swojej ofercie Orange ma także usługę TV na żądanie (Telewizja Tu i Tam), dzięki której klient może oglądać wybrane programy bezpłatnie oglądać do 7 dni wstecz.

Czytaj więcej: Orange VOD

Polska Szkoła Filmowa VOD

Polska Szkoła FilmowaFilmy Polskiej Szkoły Filmowej są dostępne w kameralnej internetowej wypożyczalni. Po dokonaniu opłaty (np. via SMS) można je legalnie ściągać z Internetu. Uruchomienie wirtualnej wypożyczalni jest zwieńczeniem obchodów 50-lecia Polskiej Szkoły Filmowej rozpoczętych z inicjatywy PISF w 2007 roku w 50. rocznicę premiery „Kanału”. Udostępnione filmy zostały specjalnie odrestaurowane, a rozwiązania techniczne dotyczące ich szyfrowania dostarczyła firma Platforma DRM.

Czytaj więcej: Polska Szkoła Filmowa VOD

Strefa VOD

Strefa VODStrefa VOD Sp. z o.o. to wydawca internetowej wypożyczalni filmów StrefaVOD.pl, dostępnej w Internecie od 13 czerwca 2012 roku. Projekt powstał z inicjatywy Add Media Entertainment, działającego od kilku lat na rynku dystrybutora filmów DVD, w którego ofercie znaleźć można m.in. katalogi Kino Świat, Gutek Film, Against Gravity, Hagi czy Kino Polska. Dysponując katalogiem ponad 1000 tytułów filmowych, spółka uznała, że jest w stanie wprowadzić na rynek cyfrową wypożyczalnię filmów, która zapewni internautom z Polski dostęp zarówno do najnowszych hitów filmowych, jak i starszych, uznanych przez krytykę tytułów. Strefa VOD ma ambicję stać się największym i najatrakcyjniejszym cenowo serwisem Wideo na żądanie.

Czytaj więcej: Strefa VOD

TVN Player VOD

TVN PlayerTVN Player jest platformą Wideo na żądanie (VOD), dzięki której użytkownicy mają dostęp do biblioteki seriali, show i programów emitowanych na głównej antenie stacji TVN oraz w kanałach tematycznych. Serwis daje możliwość przedpremierowego oglądania wybranych produkcji antenowych. Pełne odcinki programów i seriali można znaleźć również na stronach internetowych z domeną tvn.pl, na przykład prostowserce.tvn.pl czy topmodel.tvn.pl.

Czytaj więcej: TVN Player VOD

TVP VOD

VOD TVPSerwis VOD TVP (Wideo na żądanie) obejmuje najważniejsze audycje telewizji publicznej oraz filmy, dokumenty, seriale, programy publicystyczne i programy archiwalne. Telewizja Polska umieszcza w sieci także swoje programy informacyjne: Teleexpress, Wiadomości, Panorama, które można obejrzeć niezależnie od ich emisji. W bibliotece filmów fabularnych znajdują się nie tylko te koprodukowane przez Telewizję Polską (np. „Życie jako śmiertelna choroba przenoszona droga płciową”, „Duże zwierzę”, „Boisko bezdomnych”) ale także zagraniczne pozycje, a wśród nich uznane pozycje kina europejskiego (np. „Lucia i seks”, „Kocham Cię od tak dawna”, „Pozwól mi wejść”, „Mężczyzna idealny”).

Czytaj więcej: TVP VOD

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!