Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Apele Apel o otwarte konsultacje w sprawie przekształceń państwowych instytucji filmowych

Apel o otwarte konsultacje w sprawie przekształceń państwowych instytucji filmowych

Odpowiedź MKiDN na Uchwałę KIPA w sprawie zmian dokonanych w strukturach organizacyjnych państwowych instytucji filmowych

Publikujemy odpowiedź Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego na Uchwałę Nr 4 Walnego Zgromadzenia Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych z dnia 5 czerwca 2012 r. w sprawie zmian dokonanych w strukturach organizacyjnych państwowych instytucji filmowych.

Czytaj więcej...

Uchwała Walnego Zgromadzenia KIPA

Warszawa, 5 czerwca 2012 roku

Szanowny Pan
Bogdan Zdrojewski
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Szanowny Panie Ministrze,
Walne Zgromadzenie Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych popiera apel Stowarzyszenia Film 1,2 z dnia 24 maja br. postulujący otwarte konsultacje w sprawie przekształceń państwowych instytucji filmowych oraz uchwałę krakowskiego Forum Stowarzyszenia Filmowcow Polskich.
Do przekształcenia pozostała już tylko Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie, wokół której od kilku lat toczą się niejasne gry rynkowe. Filmowcy niejednokrotnie występowali publicznie, w sytuacji zagrożenia istnienia Wytwórni w obronie jej tradycji, zasobów archiwalnych i możliwości produkcyjnych.

Czytaj więcej...

Apel Forum SFP

Kraków, 2 czerwca 2012 roku

Sz.Pan
Bogdan Zdrojewski
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Mając na względzie ponad 60-letnią tradycję Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie, jej bezcenne archiwa, kulturotwórczą rolę tej instytucji oraz jej wpływ na funkcjonowanie rynku filmowego w Polsce zwracamy się do Pana Ministra z apelem o jak najszybsze przekształcenie WFDiF w narodową instytucję kultury z zachowaniem jej wszystkich dotychczasowych funkcji. W myśl przepisów ustawy o państwowych instytucjach filmowych proces przekształcenia powinien zostać zakończony do dnia 31 grudnia 2012 roku.

Forum Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Podpisz apel o otwarte konsultacje w sprawie przekształceń państwowych instytucji filmowych

Apel jest listem otwartym środowiska filmowego i przedstawicieli świata kultury.
Podpisy zbierane są na stronie: http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=8676

Apel Stowarzyszenia Film 1,2

Warszawa, 24.05.2012

Apel do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
Pana Bogdana Zdrojewskiego

Szanowny Panie Ministrze,
Z narastającym niepokojem śledzimy kolejne docierające do wiadomości publicznej informacje na temat przekształceń państwowych studiów i wytwórni filmowych, oraz planów utworzenia nowej jednostki pod nazwą Polskie Centrum Kinematografii. Reforma systemu finansowania produkcji filmowej i związane z nią przekształcenia instytucjonalne zapoczątkowane ustawą o kinematografii z 2005 roku a obecnie kontynuowane na podstawie nowelizacji z 2011 roku, ustawowo muszą zakooczyć się wraz końcem obecnego roku.

Czytaj więcej...

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!