Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Apele Apel dokumentalistów

Apel dokumentalistów

TVP Dokument i TVP Rozrywka złożono wnioski o koncesję

Telewizja Polska złożyła 20 marca 2012 r. w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji wnioski o przyznanie koncesji dla dwóch nowych kanałów tematycznych: TVP Dokument i TVP Rozrywka.

Czytaj więcej...

Maciej Cuske - rozmowa o polskim dokumencie [Apel dokumentalistów]

Wokół filmuMarzę o telewizji publicznej jako przeciwwadze dla ogłupiającej papki w mediach – mówi Maciej Cuske, jeden z sygnatariuszy apelu dokumentalistów wystosowanego do telewizji publicznej. Reżyser ocenia, jak spełnia ona swoją funkcję misyjną, dofinansowanie ze strony TVP i stopień jej upolitycznienia.
Wejdź do działu: Wywiady

Apel dokumentalistów - przegląd prasy

Prezentujemy wybór artykułów prasowych dotyczących Apelu dokumentalistów.

Czytaj więcej...

Apel dokumentalistów doprowadził do stworzenia listy produkcji w TVP1

W efekcie Apelu Dokumentalistów Redakcja Filmu Dokumentalnego TVP1 przeanalizowała 137 projektów filmów dokumentalnych i wybrała 14 dokumentów, które będą miały szansę na realizację. Redakcja Filmu Dokumentalnego TVP1 nadal czeka na ciekawe, społeczno-​obyczajowe projekty opisujące współczesną Polskę. Jak pisze "Dobrych produkcji o takiej tematyce wciąż brakuje i to one będą miały priorytet w realizacji".

Czytaj więcej...

Apel dokumentalistów - po spotkaniach konsultacyjnych z TVP

20 kwietnia 2011 r. zakończyła się seria spotkań konsultacyjnych będących efektem Apelu polskich dokumentalistów do władz TVP SA. Przedstawiamy ogólny zarys dyskutowanych tematów oraz postulaty polskich dokumentalistów.

Czytaj więcej...

Apel dokumentalistów - jak udzielić poparcia?

Zapraszamy zarówno osoby fizyczne jak i prawne, związane z polskim filmem dokumentalnym, do podpisania się pod postulatami apelu. Aby to zrobić, należy wysłać podpisany e-mail z dopiskiem POPIERAM na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Apel dokumentalistów - postulaty

My, filmowcy – zgromadzeni wokół inicjatywy polskich dokumentalistów z 15 grudnia 2010 r. – jesteśmy zaniepokojeni stanem produkcji filmów dokumentalnych w TVP. Mając przede wszystkim na celu zapewnienie finansowania produkcji przez Telewizję Publiczną polskiego dokumentu i znalezienie dla niego odpowiedniego miejsca w telewizyjnej ramówce oraz zagwarantowanie transparentności w procesie jego realizacji, sformułowaliśmy następujące postulaty.

Czytaj więcej...

Apel dokumentalistów - inicjatorzy

Kto jest inicjatorem Apelu dokumentalistów? Publikujemy listę.

Czytaj więcej...

Apel dokumentalistów - tekst apelu

Polski dokument jest bezdomny. Zlekceważony - jak nigdy dotąd - przez publiczne media. Tymczasem światowy film dokumentalny przeżywa rozkwit, staje się najbardziej twórczym rodzajem kina. Dokumenty masowo oglądane na Krakowskim Festiwalu Filmowym, PlaneteDocReview, czy Watch Docs-Prawa człowieka w filmie, przynoszą obraz współczesności tak bogaty, wielostronny i ciekawy formalnie, jak w kinie neorealizmu czy nowej fali. Polskie dokumenty odnoszą międzynarodowe sukcesy - nominacja do Oscara, główne nagrody na festiwalach. Bogata tradycja "polskiej szkoły dokumentu" , w której mieściły się tak różne indywidualności, jak Karabasz, Kieślowski, Wiszniewski - jest wciąż żywa. Pod tym względem istnieje w Polsce ciągłość sukcesu. Szkoły filmowe opuszczają nowi, zdolni dokumentaliści.

Czytaj więcej...

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!