Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Aktualności Aktualności KIPA

Aktualności KIPA

Usługi doradztwa podatkowego dla Członków KIPA

Miło nam poinformować, że w 2017 r. Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych kontynuuje system dofinansowania usług doradztwa podatkowego dla Członków KIPA. 

Zaloguj się, aby zobaczyć. Skorzystaj z zakładki [Logowanie] na górze po prawej.

Nabór ciągły na Lunch Prawny

Wśród wielu wydarzeń odbywających się w ramach cyklu szkoleń i warsztatów „KIPA Sprawna Produkcja”, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych zaprasza do przesyłania zgłoszeń na Lunch Prawny. Nabór ma charakter ciągły i jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych otrzymaniem profesjonalnej porady prawnej.

Lunch Prawny to indywidualne konsultacje z prawnikiem prowadzone w formie krótkich 25-minutowych spotkań (speed dating) pozwalających na wyjaśnienie problemów i konkretnych wątpliwości związanych z bieżącą działalnością producentów. Konsultacje prowadzi mec. Krzysztof Czyżewski z Kancelarii Adwokackiej Czyżewscy.

Czytaj więcej: Nabór ciągły na Lunch Prawny

5. edycja Naukowej Biblioteki Audiowizualnej pt. „Jak być kochanym” nakierowana jest na problemy współczesnej kultury

„Jak być kochanym” – to tytuł 5. edycji Naukowej Biblioteki Audiowizualnej prowadzonej przez serwis Audiowizualni.pl. Ten program edukacyjny dedykowany filmowi, telewizji i mediom bezpłatnie udostępnia w Internecie różnego rodzaju prace naukowe i artykuły eksperckie. Jubileuszowa odsłona biblioteki przynosi przede wszystkim materiały dotyczące problemów, z jakimi boryka się współczesna kultura masowa, a także prace magisterskie poświęcone polskiej kinematografii. Dodatkowo pierwszy raz w NBA znalazła się publikacja w języku angielskim.

Czytaj więcej: 5. edycja Naukowej Biblioteki Audiowizualnej pt. „Jak być kochanym” nakierowana jest na problemy...

Program naukowo-dokumentacyjny Audiowizualni.pl: Nowe media - nowe pokolenie

Uruchomiony w 2015 roku naukowo-dokumentacyjny program Audiowizualni.pl "Nowe media - nowe pokolenie" ma kilka zadań, z których najważniejszym jest zwrócenie uwagi na rolę, jaką nowe środki komunikacji odgrywają w edukacji filmowej oraz medialnej dzieci i młodzieży. Kolejnymi celami są: pokazanie oferty animacji klasycznej i komputerowej, oferty kina familijnego, metodyki nowoczesnego nauczania a także publikacja materiałów mogących się przysłużyć do analizy rynku produkcji polskich animacji czy prezentacja różnego rodzaju inicjatyw filmowych skierowanych do młodego widza.

Przejdź do działu: Nowe media - nowe pokolenie

Zawiadomienie o Walnym Zgromadzeniu 2015

Zawiadomienie o sprawozdawczo-wyborczym Walnym Zgromadzeniu Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych

Zgodnie z § 19 i  § 20 Rozdziału VI Statutu, Zarząd KIPA postanawia zwołać Walne Zgromadzenie Izby. Zgodnie ze Statutem, Zarząd niniejszym pismem zawiadamia Członków KIPA, iż Zgromadzenie odbędzie się w dniu 12 czerwca 2015 r. o godz. 10.00 w Kinie Rejs w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 21.

Czytaj więcej: Zawiadomienie o Walnym Zgromadzeniu 2015

Targi filmowe - nowa baza w Audiowizualni.pl

Serwis Audiowizualni.pl uruchomił nowe narzędzie skierowane do agentów sprzedaży, promotorów i producentów audiowizualnych, jakim jest baza najważniejszych europejskich targów filmowych. Opisy poszczególnych targów zawierają ich charakterystykę, specjalistyczne programy i - tam, gdzie było to możliwe - terminy i warunki zgłoszeń filmów lub aktywnego uczestnictwa. Baza targów filmowych to także miejsce, w którym można porównać i przeanalizować obszary zainteresowań dystrybucyjnych, wielkość rynku w różnych krajach oraz stosowane metody pozyskiwania koproducentów i funduszy na produkcję audiowizualną.

Czytaj więcej: Targi filmowe - nowa baza w Audiowizualni.pl

Baza Festiwali Filmowych w nowej odsłonie

Serwis Audiowizualni.pl zaprasza do korzystania ze świeżo zaktualizowanej Bazy Festiwali Filmowych - największego naszego projektu dokumentacyjnego prowadzonego nieprzerwanie od 2008 roku. W poszczególnych rekordach z opisami cyklicznych imprez filmowych podano m.in. kontakt, historię i ideę wydarzeń, warunki zgłoszeń produkcji audiowizualnych do konkursów oraz rodzaje nagród. Zbiór zawiera kilkaset wydarzeń i jest cały czas rozbudowywany. Od początku 2015 roku z bazy można korzystać zawężając wyniki wyszukiwania (np. dzieląc festiwale na międzynarodowe i lokalne czy też ustalając specjalizację tematyczną).

Czytaj więcej: Baza Festiwali Filmowych w nowej odsłonie

Audiowizualni.pl wspierają rekonstrukcje filmowe

W 2014 roku Audiowizualni.pl ponownie zostali partnerem programu cyfryzacji dzieł klasyki filmowej KinoRP. Kibicujemy i wspieramy medialnie tę inicjatywę niemal od początku jej istnienia. To konsekwencja działań edukacyjnych i starań podejmowanych przez zespół serwisu mających na celu przybliżanie zarówno producentom jak i widzom problematyki archiwizacji wieczystej i archiwizacji cyfrowej, potrzeb odpowiedniego zabezpieczania kopii filmowych oraz znaczenia dla polskiej kultury cyfrowych rekonstrukcji zniszczonych dzieł.

Zapraszamy do przeczytania wywiadów dotyczących rekonstrukcji filmowych, z których dowiedzieć się można jak powstał program rekonstrukcji cyfrowych, co rekonstruktor może w odnawianym filmie zmienić, dlaczego potrzebne są repozytoria, na jakie trudności napotykają firmy zajmujące się rekonstrukcjami oraz dlaczego młode pokolenie tak radykalnie odrzuca taśmę filmową.

Czytaj więcej: Audiowizualni.pl wspierają rekonstrukcje filmowe

Frontem do widza - międzynarodowe warsztaty na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni - nabór

KIPA newsSekcja Młodych Producentów KIPA, 39. Festiwal Filmowy w Gdyni oraz Creative Europe Desk Polska zapraszają do udziału w bezpłatnych międzynarodowych warsztatach "Frontem do widza", które odbędą się w Gdyni w dniach 16-17 września 2014 roku. Formularze zgłoszeniowe należy nadsyłać drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , w tytule wiadomości wpisując nazwę warsztatów: FRONTEM DO WIDZA. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa w poniedziałek, 11 sierpnia 2014 r.

Czytaj więcej: Frontem do widza - międzynarodowe warsztaty na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni - nabór

Nowość w Audiowizualni.pl: Problematyka gier komputerowych

Audio newsW dziale poświęconym grom komputerowym uruchomiliśmy zakładkę Problematyka gier komputerowych, w której publikujemy wywiady ze specjalistami tej rozwojowej technicznie i marketingowo branży. Mamy nadzieję, że proponowane artykuły przybliżą ogromny rynek gier wideo i gier komputerowych oraz zachęcą do zawierania kooperacji pomiędzy producentami filmowymi a producentami gier.

Czytaj więcej: Nowość w Audiowizualni.pl: Problematyka gier komputerowych

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!