Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Aktualności Spotkanie z reprezentantami Polski na 70. MFF Cannes

Aktualności

Spotkanie z reprezentantami Polski na 70. MFF Cannes

29 maja 2017 r. o godz. 11.00 w warszawskim kinie Kultura (ul. Krakowskie Przedmieście 21/23) odbędzie się spotkanie z twórcami i producentami, którzy reprezentowali polską kinematografię podczas 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Spotkanie jest otwarte dla mediów.

W spotkaniu udział wezmą m.in. Jerzy Radziwiłowicz – odtwórca głównej roli w filmie Andrzeja Wajdy „Człowiek z żelaza”, Allan Starski – autor scenografii do filmu Andrzeja Wajdy „Człowiek z żelaza”, Aleksandra Terpińska, reżyserka filmu „Najpiękniejsze fajerwerki ever”, który otrzymał na festiwalu dwie nagrody w ramach 56. Semaine de la Critique, Dorota Roqueplo, autorka kostiumów do prezentowanego w konkursie głównym festiwalu filmu „Łagodna” Siergieja Łoźnicy. 

Wśród uczestników wydarzenia będą także Stanisław Dziedzic, koproducent filmu „Scaffolding” pokazanego w sekcji ACID, ambasadorka polskiego kina Grażyna Torbicka, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Magdalena Sroka, artysta grafik Andrzej Pągowski, scenografka Ewa Braun.    

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes jest jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń filmowych na świecie. Podczas tegorocznej edycji  w konkursach i sekcjach festiwalowych pokazano  6 filmów polskich twórców lub zrealizowanych we współpracy z polskimi producentami, w tym zrekonstruowany cyfrowo film Andrzeja Wajdy „Człowiek z żelaza”. Na towarzyszących festiwalowi najważniejszych targach filmowych (Marché du Film) prezentowanych było blisko sześćdziesiąt polskich produkcji filmowych, w różnych fazach realizacji.

Organizatorem spotkania jest Polski Instytut Sztuki Filmowej we współpracy ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich i kinem Kultura.

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!