Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Aktualności Netflix nakręci serial na podstawie „Wiedźmina” Andrzeja Sapkowskiego

Aktualności

Netflix nakręci serial na podstawie „Wiedźmina” Andrzeja Sapkowskiego

Opowiadania Andrzeja Sapkowskiego doczekają się ekranizacji w formie anglojęzycznego serialu zrealizowanego przez Netflix. Saga o wiedźminie to cykl ośmiu książek przedstawiających historię „wiedźminów” – legendarnych łowców, którzy we wczesnym wieku rozwijają nadprzyrodzone zdolności, aby stawiać czoło złu i walczyć z potworami. Opowiadania Sapkowskiego znalazły się na liście bestsellerów New York Times’a, stały się podstawą gry oraz zostały przetłumaczone na ponad 20 języków.

„Andrzej Sapkowski stworzył niezwykle barwny i angażujący świat, jednocześnie czarujący i angażujący” mówi Erik Barmack, VP, odpowiedzialny za międzynarodowe produkcje Netflix„ „Jestem podekscytowany tym, że Netflix będzie odpowiedzialny za adaptację moich powieści. Liczę na to, że adaptacja będzie wierna materiałowi źródłowemu i motywom, które zawarłem w tych historiach na przestrzeni 30 lat” – powiedział Andrzej Sapkowski -  „Cieszę się wiedząc jak wartościowy zespół został zebrany w celu przeniesienia moich bohaterów na ekran.” Andrzej Sapkowski także będzie uczestniczył w procesie produkcji serialu w roli konsultanta kreatywnego.

Sean Daniel (odpowiedzialny m.in. za serię The Mummy, The Expanse) oraz Jason Brown (The Expanse) z Sean Daniel Company będą producentami wykonawczymi, wspólnie z Tomkiem Bagińskim (nominowanym do Oskara za krótkometrażową animację Katedra, laureatem BAFTA za Sztukę spadania, twórcą Ambition) oraz Jarosławem Sawko (Sztuka spadania, Another Day of Life) z Platige Image, studia kreatywnego specjalizującego się w tworzeniu animacji 3D i efektów specjalnych dla świata filmu, reklamy, sztuki i rozrywki. Tomek Bagiński będzie również reżyserem co najmniej jednego z odcinków w sezonie.

„Opowiadania z serii Wiedźmin opisują losy bohaterów, których ścieżki, w świecie pełnym niebezpieczeństw, łączą się w uniwersalną historię o poszukiwaniu prawdy,” powiedzieli Sean Daniel i Jason Brown „Postaci są oryginalne, zabawne i przewrotne. Nie możemy się doczekać, aby przenieść je na ekrany platformę Netflix”.

„Świat opisany w książkach Sapkowskiego wyróżnia moralna i intelektualna głębia, dalece wykraczająca poza gatunkowe schematy. Jest to historia dnia dzisiejszego i współczesnych wyzwań, ukrytych pod płaszczykiem fikcji. Jest to historia o nas samych, o drzemiących w nas bohaterach i potworach” – dodają Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Image.

Nasze doświadczenia artystyczne i produkcyjne pozwalają nam na realizację projektów o światowym zasięgu, zgodnych z obecną strategią rozwoju firmy. Sukcesywnie rozwijamy przedsięwzięcia z obszaru, który nazywamy „kulturotechem” – projektów opartych na oryginalnym dorobku kulturowym, nowych technologiach i towarzyszących im modelach biznesowych. – podkreśla Piotr Sikora, prezes Platige Image.

Sylwetki:

Piotr Sikora
Prezes Zarządu, Platige Image
Współzałożyciel Platige Image, odpowiedzialny za zarządzanie i rozwój spółki. Zapewnił Platige Image silną pozycję na rynku krajowym i zagranicznym, nawiązując i rozwijając współpracę z takimi agencjami reklamowymi, jak: BBDO, DDB&Tribal, Leo Burnett, Saatchi & Saatchi, DDB. Autor strategii rozwoju Platige Image w Portugalii, Hiszpanii oraz w USA, gdzie spółka ma swoich przedstawicieli. Inicjator wielu projektów specjalnych, w tym widowisk teatralnych realizowanych w ramach koncepcji 3D Live Theater, wystawianych w Amsterdamie, Sankt Petersburgu, Warszawie i Gdyni. Producent wykonawczy pełnometrażowego filmu animowanego „Fatima”.
 
Jarosław Sawko
Wiceprezes Zarządu, Platige Image
Współzałożyciel Platige Image. Rozwinął dział zajmujący się produkcją i realizacją filmowych efektów specjalnych. Ma na swoim koncie realizacje VFX do takich filmów jak: „Antychryst” i „Melancholia” (reż. Lars von Trier), „Essential Killing” (reż. Jerzy Skolimowski), „Katyń” (reż. Andrzej Wajda). Zainicjował produkcję shortów i projektów specjalnych w Platige oraz nadzorował powstawanie wielu z nich w tym :„Katedry”, „Sztuki Spadania” oraz „Paths of Hate”. Twórca Platige Academy - kursu animacji i efektów specjalnych, którego pierwsza edycja odbyła się w 2012 roku. W tym samym roku,  stanął  na czele spółki-córki Platige Films, która odpowiada za rozwój i realizację pełnometrażowych produkcji studia. Pierwszym filmem produkowanym przez nią  jest „Another Day of Life”, na podstawie książki Ryszarda Kapuścińskiego pod tym samym tytułem.
 
Tomasz Bagiński
Reżyser, Platige Image
Nominowany do nagród Oscara, Złotego Lwa, Emmy i VES, reżyser, artysta oraz scenarzysta. Zdobywca wielu nagród przyznawanych przez branżę filmową, animacyjną i reklamową w tym: BAFTA, SIGGRAPH, LIA. Twórca cinematików dla największych producentów gier video na świecie: CD Projekt, Microsoft, Ubisoft. Wyreżyserował ponad 150 reklam, blisko współpracując z największymi globalnymi markami, w tym: EA, Nike, BBC, History Channel, Fiat. W jego portfolio znajdują się także projekty specjalne jak:  “Ambition” -  film zrealizowany we współpracy z European Space Agency, z udziałem Aidana Gillena, czy Legendy Polskie - seria filmów krótkometrażowych wyprodukowanych dla Allegro.

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!