Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Aktualności Nabór zgłoszeń na Warsztaty KIPA "Włączanie twórczości osób trzecich do filmów. Wykorzystanie dóbr osobistych w filmach"

Aktualności

Nabór zgłoszeń na Warsztaty KIPA "Włączanie twórczości osób trzecich do filmów. Wykorzystanie dóbr osobistych w filmach"

Zapraszamy serdecznie na pierwsze w tym roku warsztaty jednodniowe z cyklu szkoleń profesjonalnych „Sprawna produkcja”. Spotkanie odbędzie się we wtorek 6 czerwca 2017 w godzinach 10.00 - 15.00,  w siedzibie firmy prawniczej LSW Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy przy ulicy Szarej 10 w Warszawie (Powiśle).

Szkolenie poprowadzi mec. Maciej Kubiak, adwokat, wspólnik w LSW, specjalista z zakresu prawa mediów, własności intelektualnej (zwłaszcza prawa autorskiego), nowych technologii a także prawa reklamy i konkurencji oraz ochrony dóbr osobistych.

Temat szkolenia: Włączanie twórczości osób trzecich do filmów. Wykorzystanie dóbr osobistych w filmach.

Omawiane będą m.in. zasady nabywania  praw, uzyskiwania  licencji, przygotowania umów o stworzenie utworu lub wykorzystanie już istniejącego utworu – aspekty praktyczne i najczęstsze błędy. Podczas warsztatów prezentowane będą korzyści i zagrożenia wynikające z korzystania z archiwów, granice inspiracji i cytatów, dozwolony użytek w przestrzeni publicznej itp. Poruszane zostaną również kwestie dóbr osobistych w filmie (nazwisko, wizerunek, dobre imię, kult pamięci po osobie zmarłej). Przewidziano także szkolenie na temat danych osobowych, ochrony prywatności i poufności w branży audiowizualnej.

Liczymy na aktywny udział uczestników warsztatów, zwłaszcza podczas prezentacji i omawiania konkretnych przykładów filmowych i związanych z nimi kwestii prawnych.

Liczba miejsc jest ograniczona. Chętnych prosimy o wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego, który można przesyłać do dnia 31 maja 2017 r. (środa) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem „warsztaty”.

Do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy


Warsztaty odbywają się dzięki dofinansowaniu PISF – Polskiego Instytut Sztuki Filmowej w ramach całorocznego cyklu szkoleń i warsztatów producenckich „KIPA Sprawna Produkcja”.

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!