Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Aktualności Czwarty numer "Polish Film Magazine" dostępny online

Aktualności

Czwarty numer "Polish Film Magazine" dostępny online

9 lutego 2017 r. ukazał się czwarty numer "Polish Film Magazine", anglojęzycznej publikacji z aktualnościami z polskiego rynku filmowego, przygotowywanej przez Film Commission Poland. Magazyn dystrybuowany jest na targach European Film Market w Berlinie oraz dostępny online.

Magazyn zawiera informacje o najnowszych polskich filmach - tych skończonych, w produkcji oraz w przygotowaniu; wywiady i sylwetki polskich twórców i producentów; tematyczny przegląd lokacji filmowych oraz przewodnik po polskim rynku filmowym obejmujący takie zagadnienia jak finansowanie, wyniki box office, najważniejsze wydarzenia filmowe.

Najnowszy numer został przygotowany z myślą o Berlinale, więc duża część materiałów to treści poświęcone obecności polskich twórców i filmów na festiwalu, na czele z wywiadem z Agnieszką Holland, której „Pokot” startuje w Konkursie Głównym. W magazynie znalazł się także wywiad z Jarosławem Sellinem, Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego na temat planowanych zachęt finansowych dla sektora audiowizualnego w Polsce.
Polish Film Magazine stara się także przybliżać zagranicznym filmowcom sylwetki i dorobek polskich twórców, producentów i firm usługowych – w tym numerze światło reflektorów pada na Agnieszkę Dziedzic z Koi  Studio, producentkę „Małych stłuczek” i „Tarapatów”; Jolantę Dylewską – autorkę zdjęć do takich filmów jak „Pokot”, „W ciemności” czy „Tulpan” oraz Krakowski Klaster Filmowy, który zrzesza ponad 300 firm, organizacji i twórców działających w branży filmowej w regionie Małopolski.

Obecne wydanie Polish Film Magazine to już czwarty numer publikacji zainicjowanej i wydawanej przez Film Commission Poland od zeszłego roku. Wydawnictwo ma swoją premierę na targach European Film Market w Berlinie i tam przede wszystkim jest dystrybuowane. Dostępne jest także w wersji online: www.filmcommissionpoland.pl/about-fcp/polish-film-magazine/

* Polish Film Magazine jest wspierany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz partnerów regionalnych: miasto Gdańsk, Łódź Film Commission, Mazovia Warsaw Film Commission, Podkarpackie Film Commission, Wroclaw Film Commission.

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!