Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Aktualności European VR Congress - Przyszłość zaczyna się dziś

Aktualności

European VR Congress - Przyszłość zaczyna się dziś

European VR Congress poświęcony rozwijającej się w szalonym tempie technologii wirtualnej rzeczywistości, już 3-4 listopada odbędzie się w Warszawie. Podczas konferencji zaproszeni goście będą mogli wysłuchać wykładów ekspertów, zapoznać się z najnowszymi trendami oraz dowiedzieć się, jak w przyszłości będzie ona wpływać na poszczególne dziedziny życia.

Wirtualna rzeczywistość - okrzyknięta technologią przyszłości - jest szeroko wykorzystywanym narzędziem w rozrywce i praktyce. Już dziś wiele firm i instytucji pracuje nad projektami z jej udziałem. Coraz częściej dostrzega się jej olbrzymi potencjał w mediach, reklamie czy marketingu. Dyskutuje się także o tym, jak wpłynie ona na przyszły kształt polskiej i światowej kinematografii.

European Congress to pierwsza konferencja w Polsce, która tak szeroko i całościowo podchodzi do zagadnienia wirtualnej rzeczywistości. Kongres gościć będzie czołowych producentów sprzętu oraz twórców najbardziej innowacyjnych produkcji VR z Polski oraz z zagranicy.

Zaproszeni eksperci oraz praktycy VR podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem. Odpowiedzą m.in. jak wygląda organizacja produkcji filmowej przy projektach VR/360 oraz jak prowadzić narrację w takich produkcjach. Kelly Peter powie uczestnikom jak technologię VR wykorzystuje Discovery Channel, Adam Stachowski (VR Premium) na przykładzie projektów dla Fundacji SOS pokaże jak tworzyć produkcje VR, które poruszają widzów, Paweł Surgiel (BIVROST) omówi wyznawania i rozwiązania przy tworzeniu transmisji w 360 stopniach, a Marcin Łuknkiewicz  (Cinematics VR) opowie o wyzwaniach, które przed osobami zajmującymi się aktorstwem, filmowaniem i postprodukcją stawia technologia wirtualnej rzeczywistości.

Na towarzyszącym konferencji Expo zaproszeni goście będą mogli osobiście przetestować najnowocześniejszy sprzęt do tworzenia w technologii,  VR oraz zapoznać się z materiałami w niej zrealizowanymi. 

Wśród uczestników pojawią się eksperci, twórcy sprzętu i oprogramowania, przedstawiciele firm i mediów wykorzystujących technologię VR lub zainteresowani jej wykorzystaniem w przyszłości, a także przedstawiciele organizacji społecznych, sektora publicznego oraz świata nauki, kultury i edukacji.

Konferencja odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik – najbardziej znanym obecnie muzeum multimedialnym w Polsce. Jej organizatorem są Konferencje Agora, za którymi stoi wieloletnie doświadczenie Agory SA w prowadzeniu ważnych projektów i powoływaniu do życia odnoszących sukcesy przedsięwzięć.

 

Patronem medialnym wydarzenia jest Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych


Więcej informacji:
www.vrcongress.pl
FB/EuropeanVRCongress
TT/vrcongress
Instagram/vrcongress

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!