Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Aktualności 2. Forum "Nowe Japońskie Technologie" Foto. Animacja. Grafika 2015

Aktualności

2. Forum "Nowe Japońskie Technologie" Foto. Animacja. Grafika 2015

23 października 2015 r. w Krakowie odbędzie się po raz drugi Forum Nowych Japońskich Technologii, którego pomysłodawcą jest krakowska agencja Lucky Monday PR&Events. Tegoroczna edycja poświęcona będzie m.in. takim zagadnieniom jak: postprodukcja w fotografii, animacja 3D, digital painting, czy obróbka cyfrowa. Wydarzenie zostało objęte patronatem Województwa Małopolskiego oraz Ambasady Japonii. Udział w Forum jest bezpłatny.

Forum NJT to spotkanie mające na celu promocję inicjatyw, instytucji i firm – liderów i integratorów biznesu polskiego i japońskiego w Polsce, jak również konsolidację i rozwój klastrów branżowych związanych z sektorem cyfrowo foto-graficznym. Do udziału w Forum organizator zaprasza producentów i dystrybutorów z dedykowanych sektorów, studia fotograficzne i projektowe, agencje reklamowe i interaktywne, motion designerów, drukarnie, uczelnie artystyczne oraz wszystkich miłośników cyfrowej fotografii, grafiki i reklamy, którzy chcą zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami w tych dziedzinach.

W programie tegorocznego Forum przewidziano sesje:

* EXPERTS FOR PROFESSIONALS – pojawią się w niej prezentacje merytoryczne producentów i dystrybutorów japońskich marek dotyczące nowych rozwiązań, produktów i trendów panujących w sektorze foto-graficznym.
* PASSION&LEISURE – w tej sekcji znajdą się wystąpienia wysokiej klasy specjalistów, obejmujące tematykę branżową. Z prelekcją dot. postprodukcji w fotografii pt. „Analogowa ciemnia w cyfrowym świecie” wystąpią:Tomasz Kozakiewicz i Krzysztof Gadomski z House of Retouching. O animacji 3D opowie Marcin Janiec – kreator znanych reklam telewizyjnych i zdobywca licznych międzynarodowych nagród za film „Game”. Natomiast tajniki fotoreportażu prasowego przybliży Jarosław Praszkiewicz z Akademia Fotografii.
* SHOWROOM&WORKSHOPS – jest to część wystawiennicza, w trakcie której uczestnicy będą mogli zapoznać się z najnowszymi rynkowymi produktami światowych marek (aparaty, obiektywy, monitory, tablety, sprzęt drukujący, akcesoria foto) oraz wziąć udział w mini-warsztatach podczas zwiedzania stanowisk producentów. Dodatkowo osoby zainteresowane będą mogły uzyskać doradztwo w zakresie wdrożeń start-upowych.

Jednym z punktów tegorocznej edycji będzie również oficjalne wręczenie nagród laureatom II edycji konkursu Japońskie Kadry 2015.

Partnerzy Forum: Województwo Małopolskie, NEC, Epson, Wacom, Corel, Nikon, AC&C, Tokina, X-Rite, Najlepszefoto.pl, Akademia Fotografii, Manggha, Małopolski Klaster Poligrafii, Shuttout, Helion, House of Retouching, Helion, Krakowska Studencka Agencja Fotograficzna.

Rejestracja uczestników:

Udział w Forum jest bezpłatny, wymagana jest rejestracja on-line. Decyduje kolejność zgłoszeń: http://www.japonskietechnologie.pl/index.php/rejestracja

Dodatkowych informacji udziela:

Anna Wrzesińska
Forum General Manager
Lucky Monday PR&Events
tel. 691 769 463
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W programie znajdą się następujące prezentacje:

ANALOGOWA CIEMNIA W CYFROWYM ŚWIECIE - TOMASZ KOZAKIEWICZ

Tomasz Kozakiweicz dorastał w Nowej Hucie a swoją karierę w rozpoczął od kilkuletniej pracy w studiu fotografii reklamowej w Krakowie, nim poleciał odkrywać szersze horyzonty nowojorskiego świata fotografii. Po powrocie razem z Krzysztofem uformował House of Retouching. Jego droga od fotografa do asystenta, przez menadżera studia do fotografa i wreszcie postproducenta sprawia, że ma rozległą orientację w świecie fotograficznym a jednocześnie niezaspokojone zainteresowanie rozmaitymi aspektami sztuk wizualnych. Od pewnego czasu znów fotografuje, jego portrety można zobaczyć na stronie tkozakiewicz.com. W wolnym czasie niestrudzenie dokształca się w technicznych aspektach nieustannie zmieniającej się fotografii oraz pisze scenariusze i uczy się reżyserii.

ANALOGOWA CIEMNIA W CYFROWYM ŚWIECIE - KRZYSZTOF GADOMSKI

Urodzony w Szczecinie, dorastał w Świnoujściu, do Krakowa przeniósł się na studiach informatycznych. Zapuścił tu korzenie oraz rozpoczął karierę w agencjach reklamowych. Jego doskonała znajomość tajników prepress, dokładność oraz kreatywność, oraz zabójcze poczucie humoru w połączeniu z szeroką wiedzą na temat retuszu uformowały wyjątkowy talent. Od 2006 roku współzałożyciel House of Retouching gdzie prócz funkcji kreatywnych dodatkowo jest technicznym guru odpowiedzialnym za rozwój infrastruktury. Mimo dostatku obowiązków, Krzysztof wciąż odnajduje energię na wymyślanie nowych rozwiązań czy też szkicowanie swoich kreatywnych pomysłów. W młodości zwali go Tarantino a po dziś dzień kocha kino i nową falę seriali.

ANIMACJA 3D W REKLAMIE I W FILMIE - MARCIN JANIEC

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, wydział Malarstwa (dyplom 2002). Od 1999 -2002 roku uczęszczał na zajęcia z multimediów na ASP w Krakowie – specjalizacja sztuka video. Od 2001 pracuje w branży reklamowo-filmowej. W 2003 roku dołączył do zespołu studia Lukafilm w Krakowie, zajmującego się tworzeniem pełnometrażowego filmu animowanego dla dzieci pt: Easter Egg Adwenture”, produkcja U.S.A, na stanowisku animatora 3D, asystenta reżysera animacji oraz kompozytora obrazu. Od tamtej pory mocno związany z reżyserią animacji. Specjalista w dziedzinie cyfrowych efektów specjalnych, artysta 3D oraz motion designer. Twórca licznych teledysków, ilustracji i koncepcji plastycznych w reklamie i w filmie.
Pracował między innymi dla takich marek: Play, Heyah, Heineken, Orange, Snacki, TV Vectra, Dębowe, Tyskie, Akatar, Ibuprom, BPH, Kredyt Bank, Kubuś, Pysio, MTV, Redds, Wawel, Danone, Żywiec.

TOKIOTTAWA. NAJNOWSZE DONIESIENIA Z GRANICY KANADYJSKO-JAPOŃSKIEJ - ALEKSY PAWLUCZUK

Entuzjasta komputerowy, projektant, rzeźbiarz i fotografik. Współautor podręcznika "Insights from the experts" do programu CorelDraw Grapics Suite X4. Ukończył studia na Wydziale Form Przemysłowych i Wydziale Rzeźby (dyplom w 1982) w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się m.in. serigrafią, reklamą, fotografią, projektowaniem wydawnictw, plakatów, logotypów, identyfikacji wizualnej, mody, biżuterii i in. Wykładowca komputerowego wspomagania projektowania 2D (Grafika komputerowa, Prepress, Procesy Poligrafii, Technologie Informacyjne) na Wydziale Form Przemysłowych ASP w Krakowie, oraz na UJ i Akademii Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie.

WACOM ON THE ROAD - PIOTR JANOWCZYK

Plastyk i wykładowca. W swoim dorobku ma kilkaset opublikowanych ilustracji oraz kilkadziesiąt animacji dla TV oraz HBO. Jako jeden z nielicznych rysowników w Europie został zaproszony do grona Wacom Evangelist. Otrzymał status Influencera Adobe odpowiedzialnego za rozwój najpopularniejszego oprogramowania graficznego na świecie. Członek Stowarzyszenia Historyków Sztuki. O tajnikach warsztatu artysty opowiada w licznych wykładach oraz na antenie radia TOK FM. Autor wielkoformatowych murali ulicznych, które realizował w Polsce i Europie.

TWORZENIE WYDRUKÓW W JAKOŚĆI KOLEKCJONERSKIEJ - GRZEGORZ MENCFEL

Business Account Manager w dziale LFP czyli druku wielkoformatowego i profesjonalnych drukarek fotograficznych w polskim oddziale Epson, odpowiedzialny za region południowej Polski. Ukończył wydział artystyczny Uniwersytetu Śląskiego i niemal od początku swojej pracy zawodowej związany jest z fotografią i drukiem. Prowadził wiele seminariów i warsztatów z zarządzania kolorem oraz przygotowywania fotografii do druku na różnych urządzeniach Epson i na różnych podłożach.

FOTOREPORTAŻ PRASOWY - JAROSŁAW PRASZKIEWICZ

Wieloletni Wykładowca Akademii Fotografii w Krakowie i Warszawie, doświadczony fotoreporter prasowy. Współpracuje między innymi z agencjami prasowymi Associated Press, Forum, Glinka Agency. Jego zdjęcia ukazywały się w wielu krajowych gazetach codziennych, magazynach i tygodnikach m.in. w Polityce, Wprost, Gazecie Wyborczej, a także w zagranicznych takich jak New York Times czy The Times.

ZAMIEŃ LAJKI NA PIENIĄDZE, CZYLI SIŁA INTERNETOWYCH SPOŁECZNOŚCI W FOTOGRAFII - MATEUSZ CHŁODNICKI

Urodził się już jako przedsiębiorca w 1980 roku w Poznaniu. Skończył Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości na specjalizacji e-biznes. Pasjonat Internetu oraz fotografii, z którą pierwszą styczność miał w wieku 8 lat. Pierwszy biznes (hosting internetowy 4me.pl) uruchomił na pierwszym roku studiów, a drugi (Internetowe Wydawnictwo Złote Myśli) w trakcie. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie internetowym. W roku 2014 połączył swoją pasję do Internetu, nowych technologii i fotografii rozpoczynając projekt shuttout.com. Jest to społecznościowa platforma do organizacji i uczestnictwa w konkursach fotograficznych, skierowana do pasjonatów fotografii. Jest osobą, która wierzy, że jest w stanie wywrócić do góry nogami rynek konkursów fotograficznych wprowadzając zupełnie inne podejście i nowy model, dzięki któremu pasjonaci fotografii otrzymają możliwość realizowania swojej pasji i jednocześnie zarabiania na niej oraz zdobywania pieniędzy na dalszy rozwój.

PRAWO DLA FOTOGRAFA-PODPIS POD ZDJĘCIEM. A CO SIĘ DZIEJE GDY GO BRAK? - WIKTOR SOBOLEWSKI

Fotograf, z wykształcenia filolog klasyczny, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Starszy Specjalista ds. Produktu i szef Nikon Professional Services (NPS) w Nikon Polska. Twórca i koordynator projektu edukacyjnego „Twoje Zdjęcie. Twoje prawo.” (fotoprawo.pl), mającego na celu ochronę prawa własności intelektualnej fotografów oraz filmowców.

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE PODŚWIETLANIA MONITORÓW LCD A PRZYSZŁOŚĆ CYFROWEJ OBRÓBKI FOTOGRAFII - WOJCIECH KOSEK

Technical Manager Przedstawicielstwa w Polsce NEC Display Solutions. Absolwent Informatyki i Ekonometrii na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, ekspert w dziedzinie technologii wyświetlania obrazu, w tym również obrazowania medycznego zgodnie ze standardem DICOM. Od 2004 roku czynny dziennikarz IT. Autor wielu artykułów z dziedziny IT w prasie drukowanej: Tygodnik Komputerowy, VidArt, Świat Druku, Świat Poligrafii, Photoshop PSD, FOTO oraz elektronicznej: nvision.pl, megapliki.pl, interia.pl, egielda.com.pl, pcarena.pl, realitynet.pl, netbird.pl. Pisze głównie artykuły związanie z technologiami wyświetlania obrazu, zagadnieniami color management, w wielu tytułach występuje jako ekspert. Uczestnik wielu branżowych konferencji, spotkań biznesowych, forów jako prelegent i ekspert.

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!