Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Aktualności

Aktualności

Clearing rights - nabór na ostatnie W tym roku warsztaty Mini-Meet

zapraszamy na ostatnie w tym roku warsztaty dla producentów  w ramach Sprawnej Produkcji 2017 – MINI-MEET. Poprowadzi je mec.Krzysztofa Czyżewski

MINI-MEET - „CLEARING RIGHTS” 

Czytaj więcej: Clearing rights - nabór na ostatnie W tym roku warsztaty Mini-Meet

Szkolenie "Ochrona danych osobowych" (RODO)

Zapraszamy serdecznie na ostatnie w tym roku warsztaty jednodniowe z cyklu szkoleń profesjonalnych „Sprawna produkcja”. Spotkanie odbędzie się we wtorek 12 grudnia 2017 w godzinach 10.00 – 15.00, w budynku Milenium Plaza  - Golden Floor Plaza, Al.Jerozolimskie 123 A (26 piętro).

Szkolenie poprowadzą adwokaci Michał Kalata, Maciej Jamiołkowski oraz Rafał Lorent, zajmujący się problematyką ochrony danych osobowych. 

Dlaczego ochrona danych osobowych? Co to jest RODO i dlaczego tak wiele osób i firm szuka nagle informacji o RODO?

Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można poznać podczas szkolenia organizowanego przez KIPA we współpracy z Kancelarią Adwokacką Czyżewscy.

W codziennej działalności każdego przedsiębiorcy przetwarzane są dane odnoszące się do osób (dane osobowe), takie jak np. dane kontrahentów w umowach, dane pracowników w zakresie podatków i składek, czy dane kontaktowe klientów. Każda branża ma swoją specyfikę. W przypadku branży audiowizualnej dane osobowe są przetwarzane na wielką skalę, od „standardowych” danych przetwarzanych przez przedsiębiorców (dane pracownicze, marketingowe, rozliczeniowe), przez dane takie jak nagrania z castingów, wizerunek aktorów aż po dane związane z uczestnictwem w festiwalach filmowych. Przy korzystaniu z serwerów poza Unią Europejską trzeba spełnić szczególne wymagania w zakresie zabezpieczenia danych osobowych.  Omówione zostaną konkretne problemy - np. jak poprawnie uzyskać zgodę na korzystanie z wizerunku małoletniego aktora? Jak prawidłowo zorganizować transfer danych w procesie produkcji filmowej pomiędzy producentami, koproducentami, dystrybutorem i PISF?

Szkolenie ma na celu przekazanie członkom KIPA podstawowej wiedzy koniecznej do przygotowania firm z branży audiowizualnej do stosowania rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), którego przepisy zaczną obowiązywać w całej Unii Europejskiej (w tym w Polsce) w maju 2018 r. Europejska reforma systemu ochrony danych osobowych obejmuje praktycznie wszystkie podmioty z sektora publicznego i prywatnego. Za brak wdrożenia nowych zasad przetwarzania danych osobowych grozić będą przedsiębiorcom wysokie kary (nawet do 20 milionów euro).

W pierwszej części szkolenia zostaną omówione podstawowe pojęcia z zakresu ochrony danych osobowych. Druga część szkolenia poświęcona jest praktycznym aspektom związanym z przetwarzaniem danych osobowych w branży audiowizualnej. W trzeciej części szkolenia dowiedzą się Państwo jakie działania (krok po kroku) powinny podjąć firmy w celu dostosowania się do nowych wymagań prawnych.

Szczegółowy program znajduje się w załączniku.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie i odesłanie formularza zgłoszeniowego na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz dokonanie wpłaty.

Nabór trwa do 11 grudnia (poniedziałek).

 

DO POBRANIA:

Program

Formularz zgłoszeniowy

Jak dobrze sprzedać film - dwudniowe szkolenie KIPA SUMMIT 2017

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych ogłasza nabór zgłoszeń na coroczne dwudniowe spotkanie odbywające się w ramach cyklu szkoleń „KIPA Sprawna Produkcja”, dofinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. W tym roku zachęcamy wszystkich zainteresowanych producentów (zarówno członków KIPA, jak i niezrzeszonych reprezentantów rynku audiowizualnego) do udziału w szkoleniu pod hasłem JAK DOBRZE SPRZEDAĆ FILM?

Czytaj więcej: Jak dobrze sprzedać film - dwudniowe szkolenie KIPA SUMMIT 2017

Nabór na jednodniowe warsztaty "Art-To-Business" w ramach projektu KIPA2B

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych ogłasza nabór na jednodniowe warsztaty „Art-to-Business", które odbędą się 7 listopada br. w godz. 09:30-17:15 w Golden Floor Plaza przy al. Jerozolimskich 123A (26 piętro) w Warszawie. Celem inicjatywy jest profesjonalizacja kadr sektora audiowizualnego w otoczeniu biznesowym, jak również podnoszenie świadomości świata biznesu nt. potencjału sektora audiowizualnego oraz współczesnych zjawisk z nim związanym. Projekt skierowany jest w szczególności do mikro i małych przedsiębiorców związanych z szeroko rozumianą branżą kreatywną.

 

Podczas ostatniego szkolenia z cyklu KIPA2B uczestnicy dowiedzą się jakie są fundusze unijne wspierające małe przedsiębiorstwa, poznają wskaźniki inwestycji w branży kreatywnej, oraz dowiedzą się jak zrobić memorandum inwestycyjne oraz onepager dla inwestora oraz jakie są możliwości budowania rynku VR w Polsce. Dodatkowo uczestnicy zapoznają się ze specyfiką prywatnych inwestorów w branży kreatywnej, w szczególności jeżeli chodzi o anioły biznesu zaznajomione ze specyfiką naszego sektora oraz jego mechanizmów. Zaprezentowany także zostanie nowy polski fundusz inwestycyjny wspierający projekty fazy seed i startup w obszarze audio-video i gier -  DeepLab Alfa

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (do pogrania TUTAJ)  i wysłać go na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w temacie maila wpisując: “Warsztaty KIPA2B”. Nabór trwa do piątku 3 listopada br. W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy z koordynatorami projektu KIPA2B – Aleksandrą Kapłon ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )  i Maciejem Dopierałą ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub telefoniczny – (22) 840 59 01. 

 

Zarys programowy:

09:30-10:00 Rejestracja i kawa powitalna

10:00-11:00 Fundusze unijne wspierające małe i średnie przedsiębiorstwa | TBC

11:00-11:15 Przerwa kawowa

11:15-12:00 Venture Capital – logika i język | Małgorzata Walczak

•Czym jest Venture Capital

•Venture Capital w Polsce – krótka historia

•Inwestor Prywatny, Inwestor Publiczny, Podmiot Zarządzający (LP, GP)

•PFR Ventures – największy Inwestor instytucjonalny w CEE (500MEUR AUM)

12:00-12:15 Przerwa kawowa

12:15-13:00 Anioły Biznesu – logika i język | Katarzyna Wierzbowska

Geneza kobiecego ekosystemu startupowego w Polsce.

•Czym jest business angel investing i na czym polega działalność Aniołów Biznesu?

•Jakie projekty zyskują zainteresowanie Aniołów Biznesu?

•Jak się przygotować do pitchingu inwestorskiego?

13:00-13:45 Lunch

13:45-14:00DeepLab Alfa - nowy polski fundusz inwestycyjny wspierający projekty fazy seed i startup w obszarze audio-video i gier I Krzysztof Mikulski

14:00-16:00 Memorandum inwestycyjne, wskaźniki inwestycji, one pager dla inwestora I Krzysztof Mikulski

 

Memorandum inwestycyjne, czyli czym i jak profesjonalnie uwieść inwestora:

•odchodząc od sztampy – jak wygrać wyścig o kilka sekund uwagi inwestora?

•wojna postu z karnawałem – czyli co musi a co może zawierać memorandum inwestycyjne.

•był sobie człowiek – czyli o tym że to ludzie są najważniejsza częścią każdego projektu.

 

Wskaźniki inwestycji, czyli co ludzie myślą na co zwraca uwagę inwestor a jak jest naprawdę:

•nie od razu Rzym zbudowano – czyli jakie wskaźniki warto pokazywać na jakim etapie rozwoju projektu.

•kij hokejowy nie jest Twoim sprzymierzeńcem - czyli jak wiarygodnie pokazać perspektywę rozwoju biznesu nie nadużywając cierpliwości excela i inwestora.

 

One pager dla inwestora – czyli o samoograniczaniu i zdrowym rozsądku:

•czy policjanci są tylko dobrzy i źli – czyli o tym że nie ma jedynie słusznych rozwiązań na drodze poszukiwania inwestora,

•co wspólnego ma „biały wywiad” z „białym małżeństwem” w biznesie - czyli o tym że trzeba poznać inwestora zanim mu się przedstawimy i sprzedamy…

 

16:00-16:15 Przerwa kawowa

16:15-17:15 Perspektywy rozwoju rynku VR w Polsce | Marcin Marczyk, Marcin Łunkiewicz

•nowe możliwości narracji - technologia VR i video 360

•nowe wyzwania dla twórców i producentów treści

 

 

•możliwości rozwoju VR i AR w Polsce

 

Eksperci:

Małgorzata Walczak

Przedsiębiorca i inwestor. Dyrektor PFR Ventures i Funduszu Funduszy -  PFR NCBR CVC, założycielka i partner zarządzający ENEA Innovation Venture Capital Fund. Inicjatorka i partner zarządzający wieloetapowym funduszem VC, złożonym z dwóch funduszy VC: WinVentures  i WinQbatar . Jest współzałożycielką HelixVenturesPartners, pierwszego w Polsce funduszu VC opartego o finansowanie ze środków prywatnych i publicznych. Absolwentka MBA na University of Minnesota i SGH w Warszawie, magister kulturoznawstwa UW oraz D.E.A. na Sorbonne University (Paris VII, III) oraz dziennikarstwa i nauk politycznych UW.

 

Katarzyna Wierzbowska

Przedsiębiorca społeczny, współzałożycielka, fundatorka i prezeska zarządu Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, inicjatorka Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, mentorka, współzałożycielka Klubu Inwestorek Indywidualnych Black Swan Fund. W ramach działań Fundacji stworzyła pierwszy w Polsce program akceleracyjny dla kobiet oraz powołała do życia Klub Mentorek Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Ma 20 letnie doświadczenie w marketingu, komunikacji, PR i CSR, jest też niezależnym konsultantem. Doradza firmom i organizacjom

 

 

 Krzysztof Mikulski

Wykwalifikowany top manager z ponad 20-letnim doświadczeniem w tworzeniu, rozwoju oraz zarządzaniu biznesem w Polsce i zagranicą. Pełnił funkcję managera, dyrektora rozwoju biznesu i badań, członka zarządu w wielu firmach, w tym medialnych, internetowych oraz w funduszu inwestycyjnym działającym na rynku seed/startup. (Wirtualna Polska, Business Angels Seedfund, Agora, Agora Ukraina, GoldenLine, Polskie Badania Internetu, i inne). Doradza również młodym przedsiębiorcom i poczatkującym firmom w zakresie walidacji modeli biznesowych, budowy wartości firm oraz poszukiwaniu finansowania/inwestora, a także w kompleksowym przeprowadzaniu inwestycji.

 

Marcin Marczyk  

Producent filmowy i TV, entuzjasta nowych mediów i niestandardowych sposobów narracji. Uczestnik Power To The Pixel i Multi Platform Business School. Inicjator i współorganizator spotkań StoryCode Warsaw, współzałożyciel Fundacji Pełne Zanurzenie, której celem jest m.in. szerzenie wiedzy o nowych technologiach w służbie opowiadaniu historii.

 

 

Marcin Łunkiewicz 

Producent i założyciel studia filmowego Zielony Pomidor, od 2008 roku jego produkcje zdobyły ponad dwadzieścia nagród na festiwalach w Polsce i na świecie. W 2015 założył mimo.ooo, pierwsze w Polsce studio dedykowane kreacji, produkcji i dystrybucji treści VR i Cinematic VR.Producent pierwszego na świecie serialu w technologii 360 „Para nie do pary” z Magdaleną Różczką i Pawłem Małaszyńskim w rolach głównych, dystrybuowanego na platformie player.pl oraz wielu innych projektów VR m.in. dla marek HBO, Carffour czy Toyota. mimo.ooo jest także autorem kilkunastu interaktywnych aplikacji i gier VR w tym: „Be a Bee” - platforma Oculus Rift, „Sorcerum” - platforma HTC Vive, czy „Horse Riding Jumping Master” - platforma Samsung Gear VR.

 

 

      PROJEKT DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO

 

Fi:Re Film Restoration Summit Warsaw 2017

Polski Instytut Sztuki Filmowej organizuje Fi:Re Film Restoration Summit Warsaw 2017 - międzynarodową konferencję poświęconą cyfrowej rekonstrukcji dzieł polskiej kinematografii. W konferencji, odbywającej się 9-10 listopada w Warszawie, weźmie udział czołówka specjalistów od cyfrowej rekonstrukcji i digitalizacji dzieł filmowych.

Czytaj więcej: Fi:Re Film Restoration Summit Warsaw 2017

List otwarty do ministra kultury i dziedzictwa narodowego w sprawie odwołania dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Magdaleny Sroki

Polski Instytut Sztuki Filmowej jest podstawową instytucją służącą polskiej kinematografii w bardzo szerokim zakresie. Środowisko filmowców stworzyło ustawę o kinematografii, spowodowało, że została uchwalona, wygrało wszystkie sprawy przed sądami i trybunałami, które wytoczyli mu przeciwnicy, stworzyli Instytut i przez 12 lat, na bieżąco, pracuje nad jego udoskonalaniem. Pani Magdalena Sroka wygrała konkurs na dyrektora PISF, a ustawa określa czas trwania kadencji, sprawowania funkcji. Ustawa określa także przyczyny, które mogą być podstawą odwołania dyrektora w trakcie kadencji.

9 października 2017 roku Minister Kultury p. dr Piotr Gliński odwołał dyrektora Instytutu w środku kadencji, wbrew opinii Rady PISF. Obradom Rady towarzyszyła wspierająca obrady Rady pikieta filmowców Instytut filmowców – nie polityków. Pikieta została, zorganizowana przez spontanicznie powstałą grupę Kobiety Filmowcy, która wystosowała także apel wzywający do jedności środowiska.

W reakcji na decyzję Wicepremiera środowisko skupione w i wokół polskiej kinematografii napisało List otwarty do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podpisały się pod nim najważniejsze organizacje zrzeszające filmowców różnych zawodów, członkowie tych organizacji oraz osoby niezrzeszone.

Zainteresowani podpisaniem się pod listem powinni wysłać wiadomość, zawierającą imię, nazwisko i zawód (ewentualnie przynależność organizacyjną) na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Bieżące informacje można śledzić na stronie: www.facebook.com/srodowskofilmowcow/
Najnowsze podpisy podawane są na bieżąco w wydarzeniu: www.facebook.com/events/1640813722609807/
List i spis podpisów (aktualizowany): Apele/List otwarty do MKiDN w sprawie odwołania dyrektor PISF

Czytaj więcej: List otwarty do ministra kultury i dziedzictwa narodowego w sprawie odwołania dyrektor Polskiego...

10 europejskich projektów filmowych na Międzynarodowym Forum Koprodukcyjnym Regiofund 2017

Międzynarodowe Forum Koproducyjne Regiofund odbędzie się w Katowicach w dniach 4-7 października 2017 r. Wydarzenie skupia wokół siebie producentów filmowych, przedstawicieli europejskich funduszy filmowych, instytucji finansujących, samorządów terytorialnych, prywatnych inwestorów, nadawców telewizyjnych, a także agentów sprzedaży i dystrybutorów.

Czytaj więcej: 10 europejskich projektów filmowych na Międzynarodowym Forum Koprodukcyjnym Regiofund 2017

Przyznano nagrody Czarne Konie na 7. Ars Independent Festival 2017

Podczas 7. edycji Ars Independent Festival, po sześciu dniach trwania wydarzenia, widzowie zadecydowali o przyznaniu Czarnych Koni filmu, animacji, gier wideo i wideoklipu. W czterech międzynarodowych konkursach o tytuł i statuetkę Czarnego Konia oraz nagrodę pieniężną w wysokości 500 euro ubiegali się autorzy produkcji z lat 2016/2017.

Czytaj więcej: Przyznano nagrody Czarne Konie na 7. Ars Independent Festival 2017

Warsztaty jednodniowe KIPA Sprawna Produkcja – Umowy dystrybucyjne

Już we wtorek 10 października 2017 w godzinach 10.00 – 15.00, w budynku Golden Floor Plaza, Al.Jerozolimskie 123 A odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu warsztatów KIPA Sprawna Produkcja.

Czytaj więcej: Warsztaty jednodniowe KIPA Sprawna Produkcja – Umowy dystrybucyjne

Laureaci 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Rozdano nagrody 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, której tegoroczną edycję określa się jako najlepszą od 1989 roku. Prezentujemy laureatów.

Czytaj więcej: Laureaci 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Wrocław w finale konkursu na najlepszą europejską lokację

Warszawa, 14 września 2017 - Wrocław znalazł się w finale konkursu na najlepszą europejską lokację filmową. Ulice, na których Spielberg kręcił „Most szpiegów“ konkurują z lokacjami z „Gry o tron“ czy „Mission Impossible“. Głosowanie internautów trwa do 25 października.

Czytaj więcej: Wrocław w finale konkursu na najlepszą europejską lokację

KATALOG POLSKIE FILMY 2018

W związku z przygotowaniami katalogu POLSKIE FILMY 2018 (wersja polska i angielska) Polski Instytut Sztuki Filmowej zwraca się z prośbą o zgłaszanie informacji o Państwa pełnometrażowych projektach fabularnych.

Czytaj więcej: KATALOG POLSKIE FILMY 2018

Programy Operacyjne PISF 2018

Wcześniej niż w poprzednich latach zostały udostępnione informacje o Programach Operacyjnych PISF (2018). 

 

Wątpliwości i pytania będzie można zgłaszać  przedstawicielom PISF podczas prezentacji na Festiwalu w Gdyni.

Przypominamy, że w konsultacjach dotyczących POPISF uczestniczyli  twórcy i producenci reprezentujący: SFP, Gildię Reżyserów Polskich, Gildię Polskich Reżyserów Dokumentalnych, Stowarzyszenie Producentów Polskiej Animacji, Studio im. Andrzeja Munka i KIPA.

Czytaj więcej: Programy Operacyjne PISF 2018

Wyniki IX konkursu Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego Pomerania Film

Zakończony został IX konkurs o udzielenie wsparcia finansowego przez Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film produkcjom filmowym związanym z województwem zachodniopomorskim, ze szczególnym uwzględnieniem Miasta Szczecin i Miasta Koszalin,  mogących przyczynić się do kulturalnej, turystycznej i gospodarczej promocji tych miast i regionu oraz do budowania jego pozytywnego wizerunku. Do konkursu zgłoszono 13 projektów. 

Czytaj więcej: Wyniki IX konkursu Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego Pomerania Film

Nabór na jednodniowe warsztaty "Od zera do serwera" w ramach projektu KIPA2B

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych ogłasza nabór na jednodniowe warsztaty „Od zera do serwera”, które odbędą się 26 września br. w godz. 9:30-17:30 w Golden Floor Plaza przy al. Jerozolimskich 123A (15 piętro, sala 8) w Warszawie. To trzecie wydarzenie organizowane przez Izbę w ramach nowatorskiego projektu KIPA2B, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Rozwój sektorów kreatywnych 2017”. 

Czytaj więcej: Nabór na jednodniowe warsztaty "Od zera do serwera" w ramach projektu KIPA2B

Kończy się nabór filmów w konkursie na spot o uczciwości w kulturze

Do 6 września 2017 r. można nadsyłać filmy konkursowe na spot promujący uczciwe korzystanie z kultury. Nie trzeba być profesjonalnym twórcą, by wziąć udział w konkursie. Liczy się kreatywność i umiejętność dotarcia z przekazem do odbiorcy. Spot można zrealizować kamerą, telefonem komórkowym lub przygotować animację. Zwycięzców poznamy na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Czytaj więcej: Kończy się nabór filmów w konkursie na spot o uczciwości w kulturze

Pokazy specjalne i uzupełniające podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Program filmowy 42. edycji FPFF to 50 obrazów startujących w Konkursie Głównym, Konkursie Inne Spojrzenie i Konkursie Filmów Krótkometrażowych, ale również liczne sekcje pozakonkursowe. Są wśród nich Pokazy Specjalne czy najnowsze produkcje filmowców związanych z Gdynią. Dzięki współpracy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych z Krakowskim Festiwalem Filmowym widzowie w Gdyni będą mogli zobaczyć wybrane filmy nagrodzone w tym roku w Krakowie.

Czytaj więcej: Pokazy specjalne i uzupełniające podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

7. Sokołowsko Festiwal Filmowy Hommage à Kieślowski - zapowiedź

Śmieszno-smutne historie o trudach i pięknie codzienności, narodowych traumach i wchodzeniu w dojrzałe życie. 7. edycja Sokołowsko Festiwal Filmowy Hommage à Kieślowski zgłębia tajniki sztuki ironii i humoru w europejskim kinie. Wydarzenie zaplanowano w dniach 7-10 września 2017 r. w Sokołowisku koło Wałbrzycha.

Czytaj więcej: 7. Sokołowsko Festiwal Filmowy Hommage à Kieślowski - zapowiedź

ANIMARKT 2017 – fokus na koprodukcje i jeszcze więcej spotkań z mistrzami

Koprodukcje na rynku animacji to temat przewodni tegorocznej edycji ANIMARKT (Łódź, 2-6 października) – wydarzenia dla studentów i profesjonalistów związanych z branżą animacji. Panelom dyskusyjnym i prezentacjom nowych projektów będą towarzyszyć spotkania z doświadczonymi praktykami: m.in. o oświetleniu w filmie lalkowym, stawianiu pierwszych kroków w zawodzie animatora, a także bezpłatne profesjonalne warsztaty animacji lalkowej.

Czytaj więcej: ANIMARKT 2017 – fokus na koprodukcje i jeszcze więcej spotkań z mistrzami

Polska premiera odrestaurowanego cyfrowo „Mir kumen on” Aleksandra Forda

W Kinie Iluzjon – Muzeum Sztuki Filmowej Instytutu Audiowizualnego w Warszawie trwa Przegląd filmów Aleksandra Forda z lat 1933 - 1948. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć filmy Aleksandra Forda, jednego z najważniejszych twórców polskiego kina oraz spotkać wielu ciekawych gości specjalnych.

Czytaj więcej: Polska premiera odrestaurowanego cyfrowo „Mir kumen on” Aleksandra Forda

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!