Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Aktualności

Aktualności

Kolejna wielka hinduska produkcja kręcona w Polsce - "Vijay 61"

Cztery polskie miasta, kilkudziesięciu tancerzy, największe gwiazdy południowoindyjskiego kina, widowiskowe sceny kaskaderskie, łącznie ponad 3000 statystów. W Polsce powstała część zdjęć do „Vijay 61”, indyjskiego filmu akcji. „Vijay 61” (tytuł roboczy) to thriller, do którego zdjęcia realizowano w maju w Polsce. Reżyserem i autorem scenariusza jest Arun Kumar znany jako Atlee – bardzo popularny w południowych Indiach reżyser młodego pokolenia, którego debiutancki film „Raja Rani” był wielokrotnie nagradzany. Za zdjęcia do „Vijay 61” odpowiadał Vishnu, a producentem jest firma Sri Thenandal Films. Głównego bohatera zagrał Joseph Vijay Chandrasekhar – gwiazda tamilskiego kina, natomiast muzykę skomponował Allah Rakha Rahman, który w 2009 roku zdobył dwa Oscary za swoją pracę przy filmie „Slumdog. Milioner z ulicy”.

Czytaj więcej: Kolejna wielka hinduska produkcja kręcona w Polsce - "Vijay 61"

Nabór na jednodniowe warsztaty KIPA w ramach nowatorskiego projektu KIPA2B

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych ogłasza nabór na jednodniowe warsztaty „Udostępniaj i zarabiaj. Jak skutecznie zarządzać treściami video w Internecie i jak je promować za pośrednictwem dostępnych platform?”, które odbędą się 11 lipca br. w godz. 09:30-17:45 w Golden Floor Plaza przy al. Jerozolimskich 123A w Warszawie. To drugie wydarzenie po konferencji Game Story II organizowane w ramach zainicjowanego przez Izbę projektu KIPA2B, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Rozwój sektorów kreatywnych 2017”. Kierownikiem projektu KIPA2B jest Alicja Grawon-Jaksik, Dyrektor Izby.

Czytaj więcej: Nabór na jednodniowe warsztaty KIPA w ramach nowatorskiego projektu KIPA2B

3. Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru "Kozzi Cybulski Wilhelmi" w kilku miastach regionu

3. Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru "Kozzi Cybulski Wilhelmi", organizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. C. Norwida w Zielonej Górze odbędzie się w dniach 12-16 lipca 2017 roku. Program tegorocznych zdarzeń obejmuje nie tylko zdarzenia organizowane w Zielonej Górze, ale także w Żarach, Szprotawie i Pałacu w Wiechlicach. Festiwal skupia się na promocji polskiego filmu fabularnego, szczególnie kina akcji, filmu sensacyjnego, kryminalnego i gangsterskiego wzbogaconego o elementy społeczno-obyczajowe, kina prowincji oraz związkach kina z literaturą i teatrem. Wyznacznikiem festiwalu jest także budowanie jego koncepcji wokół fenomenu aktorów drugoplanowych.

Czytaj więcej: 3. Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru "Kozzi Cybulski Wilhelmi" w kilku miastach regionu

Script Wars - Mazowiecki Konkurs Scenariuszowy

Rusza Script Wars - Mazowiecki Konkurs Scenariuszowy. Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecki Instytut Kultury, operator Mazowieckiego Funduszu Filmowego oraz Mazovia Warsaw Film Commission. Nabór projektów rozpoczyna się 10 czerwca i potrwa do 9 lipca.

Czytaj więcej: Script Wars - Mazowiecki Konkurs Scenariuszowy

Międzynarodowe warsztaty producentów filmowych EAVE w Łodzi

100 gości z 40 krajów w ramach drugiego warsztatu tegorocznej edycji dla producentów filmowych EAVE Producers Workshop - 19-26 czerwca 2017 r.

Czytaj więcej: Międzynarodowe warsztaty producentów filmowych EAVE w Łodzi

Walne Zgromadzenie KIPA - 9 czerwca 2017

9 czerwca 2017 r. w sali kina Rejs w Warszawie odbyło się coroczne Walne Zgromadzenie członków Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych. Zgromadzenie przyjęło jednogłośnie sprawozdanie merytoryczne oraz finansowe, a także udzieliło Zarządowi Izby absolutorium. Tegoroczne Walne Zgromadzenie KIPA miało charakter sprawozdawczo-informacyjny. 

Czytaj więcej: Walne Zgromadzenie KIPA - 9 czerwca 2017

Eave Producers Workshop - otwarte wykłady

W dniach 19-26 czerwca odbędą się w Łodzi warsztaty EAVE Producers Workshop. W załączniku znajdują się informacje o ekspertach EAVE, z którymi odbędą się konsultacje, warsztaty i wykłady (Załącznik „Eksperci”) 

Czytaj więcej: Eave Producers Workshop - otwarte wykłady

Recoupment Plan w produkcji filmowej - nabór na czerwcowy Mini-Meet

W związku z dużym zainteresowaniem i bardzo pozytywnymi ocenami  kwietniowych warsztatów w ramach Sprawnej Produkcji 2017 – MINI-MEET: praktyczne ćwiczenia na umowie, prowadzonymi przez mec. Krzysztofa Czyżewskiego i Alicję Grawon-Jaksik, zapraszamy na powtórkę szkolenia.  

MINI-MEET „Recoupment Plan w produkcji filmowej – najczęstsze modele podziału przychodów i zysków. Ćwiczenia”.

Czytaj więcej: Recoupment Plan w produkcji filmowej - nabór na czerwcowy Mini-Meet

57. Krakowski Festiwal Filmowy - laureaci

Poznaliśmy laureatów 57. edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Międzynarodowe jury przyznało 3 czerwca 2017 r. nagrody najlepszym filmom dokumentalnym, krótkometrażowym i animowanym, które przez cały festiwalowy tydzień rywalizowały o względy ekspertów i publiczności w 6 krakowskich kinach.

Czytaj więcej: 57. Krakowski Festiwal Filmowy - laureaci

Nagroda dla najlepszego producenta polskich filmów krótkometrażowych i dokumentalnych KIPA dla Anny Gawlity

3 czerwca 2017 r., podczas gali zamknięcia 57. Krakowskiego Festiwalu Filmowego już po raz szósty została wręczona Nagroda dla najlepszego producenta polskich filmów krótkometrażowych i dokumentalnych ufundowana przez Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych. Tegoroczną laureatką została Anna Gawlita z Kijora Film za dwa filmy: "Opera o Polsce" w reżyserii Piotra Stasika oraz "Festiwal" w reżyserii Tomasza Wolskiego i samej producentki.

Czytaj więcej: Nagroda dla najlepszego producenta polskich filmów krótkometrażowych i dokumentalnych KIPA dla...

Harmonogram dni otwartych Eave Producers Workshop

Znamy już harmonogram dni otwartych Eave Producers Workshop, które odbędą się 23 czerwca w EC1 Łódź – Miasto Kultury przy ul. Targowej 1/3. 

 

EAVE Producers Workshop to największe w Europie warsztaty dla producentów audiowizualnych. Ten roczny program szkoleniowy co roku gromadzi 50 wyselekcjonowanych producentów z całego świata, którzy w trakcie trzech tygodniowych sesji odbywających się w trzech różnych europejskich miastach, pracują nad doskonaleniem swojego zawodowego warsztatu. Jedno z tegorocznych spotkań, odbędzie się w Łodzi dzięki zaangażowaniu lokalnych partnerów: Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych, EC1 Łódź – Miasto Kultury, Festiwalu Transatlantyk, Szkoły Filmowej w Łodzi, łódzkich producentów filmowych oraz  przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. 

 

 

Czytaj więcej: Harmonogram dni otwartych Eave Producers Workshop

Koprodukcja Telewizji Kino Polska z nagrodami w Cannes

Krótkometrażowy film „Najpiękniejsze fajerwerki ever” Aleksandry Terpińskiej otrzymał dwie nagrody podczas Festiwalu w Cannes. Film powstał w ramach zeszłorocznego konkursu scenariuszowego z okazji Roku Kieślowskiego, zorganizowanego przez Telewizję Kino Polska we współpracy ze Studiem Munka - SFP, Studiem Filmowym TOR oraz Krajową Izbą Producentów Audiowizualnych.

Czytaj więcej: Koprodukcja Telewizji Kino Polska z nagrodami w Cannes

Daniel Szczechura i Witold Giersz ze Smokiem Smoków

Rada Programowa Krakowskiej Fundacji Filmowej postanowiła uczcić przypadający w tym roku jubileusz 70-lecia polskiej animacji bezprecedensowym uhonorowaniem nagrodą Smoka Smoków dwóch wybitnych weteranów tego gatunku, Witolda Giersza i Daniela Szczechury.

Czytaj więcej: Daniel Szczechura i Witold Giersz ze Smokiem Smoków

Wyniki Śląskiego Funduszu Filmowego 2017

Znamy już wyniki tegorocznego Śląskeigo Funduszu Filmowego. Do negocjacji umów koprodukcyjnych zaproszonych zostało 6 producentów – trzech filmów fabularnych oraz trzech dokumentów. Na dofinansowanie ich produkcji zostanie przeznaczonych netto 622 828,33 zł.

Czytaj więcej: Wyniki Śląskiego Funduszu Filmowego 2017

Rozpoczął się 57. Krakowski Festiwal Filmowy

28 maja rozpoczęła się 57. edycja Krakowskiego Festiwalu Filmowego, jednego z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom. W ciągu 8 festiwalowych dni widzowie będą mieli okazję obejrzeć w 4 konkursach i 12 sekcjach pozakonkursowych ponad 200 filmów z Polski i z całego świata, w większości pokazywanych w naszym kraju po raz pierwszy.

Czytaj więcej: Rozpoczął się 57. Krakowski Festiwal Filmowy

Indywidualne konsultacje dla polskich producentów w ramach czerwcowych warsztatów EAVE PRODUCERS WORKSHOP

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych ogłasza nabór na bezpłatne konsultacje dla przedstawicieli polskiej branży kreatywnej organizowane w ramach EAVE@Poland w czerwcu b.r. w Łodzi. Polskimi współorganizatorami wydarzenia są KIPA oraz EC1 Łódź – Miasto Kultury. Wydarzenie jest współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Miasto Łódź.

Czytaj więcej: Indywidualne konsultacje dla polskich producentów w ramach czerwcowych warsztatów EAVE PRODUCERS...

Spotkanie z reprezentantami Polski na 70. MFF Cannes

29 maja 2017 r. o godz. 11.00 w warszawskim kinie Kultura (ul. Krakowskie Przedmieście 21/23) odbędzie się spotkanie z twórcami i producentami, którzy reprezentowali polską kinematografię podczas 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Spotkanie jest otwarte dla mediów.

Czytaj więcej: Spotkanie z reprezentantami Polski na 70. MFF Cannes

Merlin Publishing wydał pierwszy w Polsce podręcznik dla niezależnych twórców gier

Merlin Publishing, wydawnictwo działające w ramach Merlin Group SA, w maju 2017 r. wypuści na rynek księgarski swoją pierwszą książkę - „Indie games. Podręcznik niezależnego twórcy gier” autorstwa Richarda Hill-Whitalla. Książka będzie miała premierę na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie. 1% przychodu ze sprzedaży zostanie przekazany na wspieranie polskich twórców gier niezależnych.

Czytaj więcej: Merlin Publishing wydał pierwszy w Polsce podręcznik dla niezależnych twórców gier

"Weterani. Wyrwani śmierci" - na antenę wchodzi serial dokumentalny wyprodukowany przez Fokus TV

Wchodzący na antenę 25 maja 2017 r. serial dokumentalny produkcji Fokus TV pt. „Weterani. Wyrwani śmierci” to historie tych, którym cudem udało się przeżyć podczas wojny w Afganistanie. Stacja zapowiada niepokazywane nigdy zdjęcia z działań wojennych (w Afganistanie życie straciło 44 polskich żołnierzy, a ponad 860 odniosło obrażenia).

Czytaj więcej: "Weterani. Wyrwani śmierci" - na antenę wchodzi serial dokumentalny wyprodukowany przez Fokus TV

Nagroda KIPA dla najlepszego producenta polskich filmów krótkometrażowych i dokumentalnych

3 czerwca 2017 roku podczas gali zamknięcia 57. Krakowskiego Festiwalu Filmowego już po raz szósty, obok nagród regulaminowych, zostanie przyznana Nagroda dla najlepszego producenta polskich filmów krótkometrażowych i dokumentalnych ufundowana przez Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych. KIPA jest również partnerem Festiwalu oraz DOC LAB POLAND.

Czytaj więcej: Nagroda KIPA dla najlepszego producenta polskich filmów krótkometrażowych i dokumentalnych

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!